Market: ETH spogląda na 1800 USD, BTC stabilnie przy 21000 USD

Zaledwie kilka dni przed długo oczekiwanym wydarzeniem Merge, ETH jest bliski przełamania bariery 1800 USD.

Po niedawnej zmienności, bitcoin wydaje się dziś spokojniejszy, ale nadal utrzymuje się powyżej 21 000 USD.

Tezos jest jednym z najlepszych graczy z altów o średniej kapitalizacji, podczas gdy Ethereum kontynuuje marsz w kierunku 1800 USD przed długo oczekiwanym Merge.

BTC z nowym cotygodniowym szczytem

Podstawowa kryptowaluta miała ciężki tydzień, ponieważ spadła do sześciotygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 18 500 USD. Kontynuowało to niedawny trend utraty dużej wartości, ponieważ pod koniec sierpnia spadł poniżej 20 000 USD.

Jednak BTC odrobiło straty po lokalnym dołku i odzyskało 19 000 USD. Nie poruszyła tego nawet rekordowa podwyżka stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny.

Kiedy zbliżał się koniec tygodnia, aktywo faktycznie przeszło do ofensywy i przekroczyło 20 000 USD. Piątek przyniósł jeszcze bardziej imponujące wzrosty, gdy bitcoin podskoczył do 21 000 USD i powyżej .

Pomimo uspokojenia w ciągu ostatnich 24 godzin, BTC nadal zdołał wykreślić nowy dwutygodniowy szczyt na poziomie ponad 21 700 USD. Jego kapitalizacja rynkowa utrzymywała się znacznie powyżej 400 miliardów dolarów, podczas gdy jego dominacja nad altcoinami jest nadal na północ od 39%.

BTCUSD. Źródło: TradingView

Ethereum spogląda na 1800 USD

Większość altcoinów przeszła podobną zmienność w ciągu ostatnich kilku dni, ale teraz siedzi spokojniej. Ethereum jest najlepszym przykładem, ponieważ spadł poniżej 1500 USD podczas najbardziej intensywnych dni krachu na rynku. Teraz jednak druga co do wielkości kryptowaluta zbliża się do 1800 USD, ponieważ Merge zbliża się szybko.

Cardano, Polygon i TRON również odnotowały nieznaczne dzienne zyski. W przeciwieństwie do tego, Binance Coin, Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i Avalanche są nieco na czerwono od altów o większej kapitalizacji.

EOS i Tezos dodały największą wartość w ciągu jednego dnia od altów o średniej kapitalizacji. EOS wzrósł o 4% do 1,75 USD, podczas gdy XTZ handluje na północ od 1,7 USD po wzroście o 5%.

Ogólnie rzecz biorąc, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych dodała jeszcze kilka miliardów i wynosi obecnie ponad 1,050 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: