Mark Cuban: DeFi może być „kolejnym motorem wzrostu” dla USA

Mark Cuban, miliarder inwestor i właściciel Dallas Mavericks z National Basketball Association, powiedział wczoraj, że rząd USA i organy regulacyjne muszą zacząć wspierać innowacje kryptograficzne, takie jak branża zdecentralizowanych finansów (DeFi). 

W przeciwnym razie, Stany Zjednoczone „stracą kolejny wielki motor wzrostu, którego ten kraj potrzebuje”.

Jego przemyślenia pojawiły się w poście na blogu zatytułowanym „The Brilliance of Yield Farming, Liquidity Provision and Valuing Crypto Projects”. 

Na końcu wpisu Cuban omówił szerszy potencjał branży DeFi. Zauważył, że projekty DeFi są z natury zdecentralizowane i nie są zlokalizowane w USA. Przedsiębiorca częściowo zrzucił następnie winę na organy regulacyjne za wypychanie innowacji z kraju.

Dzieje się tak nie tylko ze względu na etos Zdecentralizowanych Organizacji Autonomicznych (DAOS), ale także ze względu na ABSOLUTNĄ GŁUPIOŚĆ naszych regulatorów, którzy zmuszają niektórych z najbardziej wpływowych i innowacyjnych przedsiębiorców tego pokolenia do zagranicznych krajów, aby prowadzili swoje firmy – powiedział. .

Cuban przewidział, że za 10 do 20 lat spojrzymy wstecz na ten okres i zaobserwujemy, jak powstawały firmy zmieniające świat. „Wśród tych firm [jest] już pewne, że De-Fi i inne organizacje kryptograficzne znajdą się na szczycie listy lub w jej pobliżu”, powiedział, zanim ostrzegł, że jeśli politycy zdecydują się na dalsze tłumienie innowacji, ten potencjał wzrostu może być zmarnowanym.

Inwestowanie w projekty DeFi

W poście zagłębił się również w jego ostatnie przemyślenia na temat DeFi, szczególnie skupiając się na niektórych projektach, w które zainwestował, w tym rozwiązaniu skalującym Ethereum Polygon i protokole pożyczkowym Aave .

Cuban powiedział, że główną różnicą między tradycyjnymi a zdecentralizowanymi firmami jest to, że firmy DeFi nie muszą na początku gromadzić tylu pieniędzy – ani skupiać się na maksymalizacji zysków.

„Nie oznacza to, że każdy krypto blockchain lub projekt DeFi będzie działał. Nie zrobią tego”, powiedział Cuban, dodając: „Kryptowaluty są brutalnie konkurencyjne. Ale jeśli chodzi o kryptowaluty kontra tradycyjne, scentralizowane firmy, wszystkie inne rzeczy są równe, biorę kryptowaluty za każdym razem.”

Jeśli chodzi o wybór tokenów, w które zainwestować, Cuban powiedział, że bierze pod uwagę takie czynniki, jak bieżące przychody, tempo wzrostu, prawdopodobieństwo, że projekty utrzymają przewagę konkurencyjną i siłę społeczności stojącej za projektem – ten ostatni prawdopodobnie wyjaśnia swoje zamiłowanie do Doge.

Źródło: Theblockcrypto

Udostępnij w social mediach: