LINK i AXS rosną o 10%, Bitcoin utrzymuje 38 000 USD

Bitcoin próbował przebić 39 000 USD, ale został zatrzymany i spadł do obecnego poziomu około 38 000 USD. Większość altcoinów jest dziś nieco mniej zmienna, a Ethereum wynosi 2600 USD. Chainlink i Axie Infinity należą do najlepszych.

Bitcoin stoi nadal na 38K

Zaledwie kilka dni temu główna kryptowaluta spadła dwa razy z rzędu do 35 500 USD po nieudanej próbie pokonania 36 000 USD. Jednak w tym momencie byki przyspieszyły i popchnęły aktywa na północ.

BTC odzyskał wspomniany poziom i po krótkim cofnięciu ponownie przeszedł do ofensywy. Tym razem wzrost był bardziej stopniowy niż nagły, a Bitcoin pozyskał 38 000 USD.

W kolejnych godzinach aktywa rosły. W rezultacie Bitcoin osiągnął dzienny najwyższy poziom prawie 39 000 USD. Nie udało się jednak przebić powyżej tego poziomu i póki co spadł o kilkaset dolarów.

Niemniej jednak jego kapitalizacja rynkowa pozostała powyżej 700 miliardów dolarów po tym, jak spadła poniżej tego poziomu na początku tego tygodnia.

BTCUSD . 
Źródło: TradingView

Alternatywne monety odnotowały wczoraj imponujące wzrosty, a większość z nich dzisiaj się uspokoiła. Ethereum kontynuuje sesję odzyskiwania, gdy druga co do wielkości krypto spadła do 2000 USD na początku tego tygodnia. Teraz jednak ETH wynosi powyżej 2600 USD po kolejnym niewielkim dziennym wzroście.

Binance Coin i Terra nieco się cofnęły od wczoraj, ale Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Avalanche i Shiba Inu osiągnęli niewielkie zyski.

Najbardziej znaczące wzrosty cen z altów o większym kapitalizacji pochodzą z monet takich jak Chainlink i Axie Infinity. Oba aktywa wzrosły o około 10% w ciągu dnia.

Większe zyski pochodzą z altcoinów o niższych i średnich kapitalizacjach. Flow prowadzi z 20% wzrostem, a następnie Arweave (15%), Convex Finance (13%), Tezos (10%), Synthetix Network Token (9%) i Pocket Network (9%).

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut pozostała stosunkowo nieruchoma i wynosi ponad 1,7 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. 
Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: