LEASH wzrasta o 40%, gdy Shiba Inu wprowadza Metaverse dla nieruchomości

LEASH jest jednym z tokenów z ekosystemu Shiba Iny, która dziś odnosi sukces. Dzieje się to w wyniku niedawno ogłoszonej na oficjalnym blogu informacji o wprowadzeniu wirtualnych nieruchomości na Metaverse.

Wcześniej, w dniu 24 stycznia 2022 r. na oficjalnym koncie Twittera Shiba Inu pojawił się post z informacją, iż SHIB zmierza w kierunku własnego projektu metaverse, do którego ma być stosowana nazwa Shiberse. 

Jak czytamy obecnie na stronie shibaswap.com, “Widzieliśmy, jak przestrzeń metaverse rośnie w szybkim tempie, przy ogromnym zainteresowaniu zarówno małych, jak i dużych firm. Metaverse ma być jednym z największych obszarów w krypto dla wielu, podczas gdy inni będa tworzyć treści, a programiści stworzą sklepy, używając go jako kolejnego wspaniałego zasoby do oferowania zachęt dla społeczności kryptograficznych, treści i regularnych opłat licencyjnych”. 

Szacuje się, że wartość Metaverse w 2020 r. wyniesie 478,7 mld USD. To mniej więcej tyle, ile wynosi wartość całej branży usług domowych w samych Stanach Zjednoczonych – zaznacza autor oficjalnego bloga SHIB.

Sandbox i Decentraland to dwa najpopularniejsze systemy metaverse, które wprowadzają wirtualne nieruchomości. Bez wątpienia jest to ogromny potencjał budowania społeczności i wzrostu wydajności jakie może zapewnić Metaverse. Przechodząc jednak do kwestii wirtualnych nieruchomości Shiba wskazać należy, że wirtualne grunty wewnątrz Metaverse będą dostępne do kupienia/aukcji już wkrótce i będzie to pierwszy krok w kierunku umożliwienia społeczności wypróbowania obszaru metaverse przed jego pełną premierą. 

W oficjalnym poście ujawniono również, że zespół pracuje nad systemem “kolejkowym”, który ma zapobiec botom i wysokim opłatom za gaz. Aby to uzyskać, system będzie wymagał od zainteresowanych posiadania tokena LEASH, który z kolei da pierwszeństwo i wyłączny dostęp do tej pierwszej fazy sprzedaży działek w Metaverse.

Ponadto zespół pracuje również nad tym, co określa się jako system “anty-dump”, wyznaczony do ochrony nabywców. Gdy proces wyłącznej sprzedaży zostanie zakończony, pozostałe grunty zostaną opublikowane i udostępnione dla szerszego grona użytkowników. 

Obecna wartość kryptowaluty LEASH utrzymuje się na poziomie powyżej 1,700 USD. 

Udostępnij w social mediach: