Kraken: Bitcoin do 90 000$, ETH do15 000$. Historia lubi się powtarzać

Bitcoin może przekroczyć 90000 USD, a ETH może wzrosnąć do 15000 USD. Ale historia ostrzega przed potencjalnymi dwucyfrowymi cofnięciami, powiedział najnowszy raport Krakena.

Bitcoin i Ethereum weszły w swój drugi, najbardziej uparty miesiąc i do końca mogą kontynuować swoje przebiegi z nowymi wzrostami. Tak możemy przeczytać w miesięcznym raporcie Kraken. Jednak przedstawiono w artykule, potencjalny spadek ceny o 10000 USD dla głównej kryptowaluty, jeśli historia ma się powtórzyć przed ponownym udaniem się na północ.

BTC i ETH: Byczo

Ogólnie marzec był pozytywnym miesiącem dla rynku kryptowalut, gdzie dwa największe aktywa cyfrowe, a mianowicie BTC i ETH, odnotowały nowe rekordy. W swoim miesięcznym raporcie o rozwoju branży, weteran amerykańskiej giełdy Kraken wskazał, że bitcoin ostatecznie zyskał 30% i zamknął szósty kolejny miesiąc na zielono.

To najdłuższa miesięczna passa tego aktywa od 2013 r., Kiedy miał siedem kolejnych miesięcy wzrostów między listopadem 2012 r. A majem 2013 r. Historia sugeruje, że BTC może osiągnąć ten rekord po kwietniu, co jest drugim pod względem wyników miesiącem ze średnim wzrostem o 51%.

Ponieważ Bitcoin wkracza w nowy miesiąc za około 59 000 USD, 50% wzrost spowoduje, że wejdzie on do poziomu zaledwie 90 000 USD.

Jeśli chodzi o ETH, Kraken wydaje się jeszcze bardziej uparty. W raporcie stwierdzono, że aktywa znajdują się obecnie między dwoma głównymi pasmami – 1462 USD i 2695 USD, i wskazano ten ostatni jako kolejny „wielki test oporu”.

Ponadto badanie oszacowało potencjalny szczyt ETH w tym cyklu rynkowym na podstawie krzywych regresji logarytmicznej. Jeśli druga co do wielkości kryptowaluta ma dorównać swojemu poprzedniemu kursowi, jej cena może wzrosnąć o około 700% od końca marca do 15238 USD.

W przypadku, gdyby taka bycza projekcja rzeczywiście się zmaterializowała, kapitalizacja rynkowa ETH złamie prąd BTC na poziomie ponad 1,7 biliona dolarów.

BTC i ETH: niedźwiedzio

Chociaż Kraken jest ogólnie optymistyczny, jeśli chodzi o przyszłość rynku kryptowalut, dokument ostrzegał przed kilkoma scenariuszami wycofania, zanim pojawią się optymistyczne prognozy.

Wyjaśnił, że wsparcie hossy BTC składa się z dwóch tygodniowych średnich kroczących – 20W EMA i 21W SMA. W poprzednich cyklach kryptowaluta przetestowała oba, zanim wzrosła w górę, ale w bieżącym biegu jeszcze nie zrobiła tego samego.

Z drugiej strony, obie linie rosną średnio o odpowiednio 1822 USD i 1681 USD od początku roku. Niemniej jednak obecne tempo wskazuje, że „potencjalna korekta hossy spadłaby z –29% do –36% do około –17% do –25%”.

Aby spojrzeć na te procenty z perspektywy USD, Kraken oszacował, że bitcoin może spaść nawet do 44 165 USD lub 48 702 USD.

Cena Bitcoin z 20 W EMA i 21 W SMA.  Źródło: Kraken
Cena Bitcoin z 20 W EMA i 21 W SMA. Źródło: Kraken

W przypadku ETH, niedźwiedzie mogą pchnąć aktywa do prawie trzycyfrowego terytorium cenowego, jeśli przekroczą wspomniany powyżej przedział na poziomie 1462 USD. Innymi słowy, eter musi pozostać powyżej tego poziomu, aby dalej się wznosić; w przeciwnym razie grozi spadek o ponad 50%.

Źródło:Crytpopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.