Korea Południowa prosi Interpol o wydanie „czerwonego powiadomienia” dla współzałożyciela Terra Do Kwon

Władze Singapuru potwierdzają, że Kwon nie przebywa już w państwie, podczas gdy on utrzymuje, że nie jest „w ruchu”.

Financial Times donosi, że władze w Korei Południowej proszą Interpol o wydanie „czerwonego zawiadomienia” dla Do Kwon, współzałożyciela nieistniejącego już emitenta stablecoinów Terraform Labs. Ponieważ jego obecna lokalizacja nie jest znana.

Uważano, że Kwon, którego sieć blockchain upadła w maju, znajdował się w Singapurze, ale w sobotę singapurskie siły policyjne potwierdziły prasie, że Kwon nie jest już tam obecny.

“Czerwone zawiadomienie” to prośba do organów ścigania na całym świecie o zlokalizowanie i tymczasowe aresztowanie osoby oczekującej na ekstradycję. Przekazanie lub podobne postępowanie prawne.

Kwon napisał na Twitterze, że nie jest w ruchu i „w pełni współpracuje” z władzami i „nie ma nic do ukrycia”. Powiedział również, że jeśli „nie jesteśmy przyjaciółmi, nie planujemy się spotkać lub nie bierzemy udziału w grze Web3 opartej na GPS, nie musisz znać moich współrzędnych GPS”.

W zeszłym tygodniu południowokoreańscy prokuratorzy wydali nakaz aresztowania Kwona pod zarzutem oszustwa. Po tym, jak ceny stablecoina jego sieci, UST, i powiązanego z nim natywnego tokena LUNA, drastycznie spadły, powodując załamanie się szerszego rynku kryptowalut. Kraj postanowił unieważnić jego paszport kilka dni po wydaniu nakazu aresztowania.

Czerwone zawiadomienie to wniosek do organów ścigania na całym świecie o zlokalizowanie i aresztowanie wskazanej osoby oraz zatrzymanie tej osoby do czasu rozpoczęcia procedury ekstradycyjnej. Zawiadomienie wysyłane jest do policji w 195 krajach na całym świecie

Interpol nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Udostępnij w social mediach: