Giełdy kryptowalut z siedzibą i działające w Korei Południowej mogą zostać ukarane za niewdrożenie zatwierdzonych przepisów AML.
Koreański regulator finansowy, Komisja Usług Finansowych (FSC), ogłosił nowe możliwe kary dla giełd kryptowalut opartych lub działających w tym kraju, jeśli nie będą one przestrzegać istniejących przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).
Nowe kary za giełdy kryptowalut w Korei Południowej
Zgodnie z oświadczeniem FSC z dzisiejszego dnia, nowo ogłoszona inicjatywa będzie miała wpływ na wszystkich dostawców usług aktywów wirtualnych (VASP), w tym na wymianę zasobów cyfrowych.
Propozycja zmiany rozporządzenia nadzorczego ma wejść w życie 25 marca 2021 r. I wprowadzi nowe standardy kar dla takich podmiotów. Zgodnie z oświadczeniem, nowelizacja „upraszcza i integruje istniejące przepisy dotyczące kar i poprawia zasady ich łagodzenia, aby zapewnić ulgi małym przedsiębiorstwom finansowym”.
Każdy dostawca usług w zakresie aktywów wirtualnych może zostać ukarany grzywną, jeśli naruszy jedną z trzech poniższych procedur. Są to mianowicie – niezgłaszanie podejrzanych działań transakcyjnych (tzw. Obowiązki kontroli wewnętrznej), nieprzechowywanie odpowiednich danych o takich transakcjach (obowiązki związane z utrzymaniem danych) oraz nieprowadzenie odrębnego zarządzania rejestrami transakcji klientów.
„Zmienione rozporządzenie wprowadza również nowe złagodzenie kar w wysokości pięćdziesięciu procent. W przypadku podmiotów działających na małą skalę można przyznać ulgę karną przekraczającą limit pięćdziesięciu procent ”. – wyjaśnia oświadczenie.
W innej kwestii związanej z kryptowalutami, która trwa od kilku lat, kongres w Korei Południowej zdecydował o opóźnieniu podatku dochodowego od aktywów cyfrowych w zeszłym roku. Nowy termin wyznaczono na styczeń 2022 r.
Bithumb przed zakrętem?
Zaledwie kilka dni przed ogłoszeniem przez FSC swoich zamiarów, największa w kraju giełda kryptowalut Bithumb zakazała użytkownikom dostępu do swojej strony internetowej z krajów, w których nie obowiązują zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy.
W raporcie prasowym zauważono, że jest obecnie 21 takich krajów „na liście obserwacyjnej z powodu niezastosowania środków przeciwdziałania praniu pieniędzy wydanych przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy”. FATF to międzyrządowy organ, który wyznacza międzynarodowe standardy w celu zapobiegania globalnym inicjatywom dotyczącym prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Iran i Korea Północna były pierwszymi dwoma krajami na czarnej liście, podczas gdy Syria, Pakistan, Jemen i Botswana nadal znajdowały się w szarej strefie.
„Firma będzie nadal ulepszać swój system, aby chronić inwestorów i zwiększać przejrzystość na rynku kryptowalut”. – skomentował urzędnik z Bithumb.
Źródłó: Cryptopotato
Krypto-entuzjasta od 2017 roku. Inwestor, trader. Tworzyłem i współpracowałem z różnymi projektami w branży kryptowalutowej pozyskując doświadczenie u źródeł. Obecnie współpracuję ze światowym serwisem krypto-niusowym Beincrypto. W międzyczasie tworzę Coinspector, wnosząc wartościowy kontent oraz analizy techniczne kryptowalut.
11 komentarzy
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.