Kolejny krach na rynku bitcoinów i altcoinów w ten weekend?

Dla rynku kryptowalutowego, załamania w weekend są w pewnym sensie regularnym zjawiskiem. Bitcoin często przewodzi w tej kwestii, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kilku incydentów, w których korekty miały miejsce między sobotą a niedzielą.

Spekulacje krążyły wokół wielu czynników stojących za weekendowym spadkiem. Na przykład, istnieje narracja o niedostępności instytucjonalnej w weekend, co nie pozwala nikomu na wchłonięcie presji sprzedaży. Wręcz przeciwnie, inni sugerowali, że większość krótkoterminowych handlowców patrzy na księgowanie zysków w weekend i czasami, wieloryby wytrząsają słabe ręce.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej innym statystykom, by zrozumieć, czy istnieje z góry ustalona korelacja.

Czy mieliśmy jakieś ostatnie weekendowe korekty?

Źródło: Tradingview

Właściwie w każdy weekend w ciągu ostatnich trzech tygodni.

23 maja łączna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 8,73%, ale przez krótką chwilę spadła o prawie 21%. 29 maja zarejestrowano kolejny spadek o 5%, a 5 czerwca zaobserwowano kolejny spadek o 3%.

Warto jednak zauważyć, że choć niektóre dni weekendu ułatwiły spadek cen, to silniejsze korekty miały miejsce również w dni przed i po weekendzie.

Teraz, zgodnie z Ecoinometrics, mediana i średnia zwrotów były w rzeczywistości w tym samym zakresie dla każdego dnia tygodnia od 1 połowy Bitcoin. Relatywnie, stwierdzono również, że środkowe dni tygodnia miały szerszy rozkład niż weekend.

Źródło: Ecoinometrics

Konkludując, środa, czwartek i piątek pozostawiły najszerszy rozkład wartości, od otwarcia do dołka na świecy, w każdym dniu.

Czy powinniśmy być zaskoczeni, jeśli Bitcoin spadnie w ten weekend?

Strukturalnie, może to być ponownie przypadkowy zbieg okoliczności, jeśli Bitcoin spadnie do 34 000 USD lub poniżej podczas nadchodzącego weekendu. W świetle faktu, że Bitcoin był ostatnio świadkiem największego skoku cenowego od 8 lutego, właśnie teraz kryptowaluta ustanawia kolejny zakres wsparcia.

Źródło: BTC/USDT na TradingView

Spodziewana weekendowa korekta prawdopodobnie rozwinie się z byczej perspektywy, ponieważ BTC ustanowił swoją nową strefę popytu wraz z odbiciem 9 czerwca. Podczas gdy strefa popytu znajduje się pomiędzy $34,000-$31,000, dokładny punkt odwrócenia nie może zostać wskazany. Bitcoin zepchnąłby w dół również rynek zbiorowy, zanim wzrośnie.

Jednakże, wspomniane rozumowanie opiera się wyłącznie na strukturze rynku i nie uwzględnia żadnego innego czynnika zewnętrznego. Ustawianie zleceń na spadek Bitcoina może być jednak nadal ryzykowne, ponieważ rynek nadal porusza się w zmiennych warunkach rynkowych.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: