Kolejne firmy wycofują wnioski licencyjne w Wielkiej Brytanii

Wydaje się, że lokalne i międzynarodowe firmy kryptograficzne w Wielkiej Brytanii nie są w stanie sprostać surowym wymaganiom stawianym przez organy nadzoru finansowego.

Podobno system licencjonowania kryptowalut brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) okazuje się uciążliwy dla firm zajmujących się kryptowalutami, które chcą działać w tym kraju.

Według raportu Reuters, liczba wycofanych aplikacji licencyjnych z firm kryptograficznych wzrosła o ponad 25% w czerwcu.

Rzeczywiście, Cointelegraph poinformował na początku miesiąca, że 51 firm kryptograficznych wycofało wcześniej złożone wnioski o rejestrację w FCA. Rzecznik FCA cytowany przez Reutersa powiedział, że 13 kolejnych firm wycofało się z procesu zatwierdzania, co daje łączną liczbę wycofań do 64.

Od stycznia 2020 r. FCA nadzoruje zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy w krajowym sektorze kryptograficznym. W tym czasie agencja ustanowiła system rejestracji dla firm kryptowalutowych z początkowym terminem jednego roku.

FCA została jednak zmuszona do stworzenia i rozszerzenia tymczasowego systemu rejestracji w związku z zaległościami w składaniu wniosków licencyjnych.

Wychodząc z procesu licencjonowania, firmy te muszą zaprzestać wszelkich działań związanych z kryptowalutami lub narażą się na grzywne i działania prawne ze strony FCA. Jednak niektóre firmy, które nie są objęte mandatem agencji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, mogą nadal oferować usługi.

Wcześniej, w czerwcu FCA wydała zawiadomienie dla brytyjskich konsumentów o 111 niezarejestrowanych firmach kryptograficznych w kraju.

Szereg wycofanych wniosków pojawia się w ramach zwiększonej kontroli regulacyjnej giełd kryptograficznych w kilku jurysdykcjach. Sama FCA podjęła działania przeciwko niektórym głównym platformom, w tym Binance.

Oprócz Wielkiej Brytanii, organy regulacyjne w Japonii i Ontario, Kanada również wydały ostrzeżenia dla Binance. Gigant giełdy kryptograficznej podobno wycofał swoją aplikację licencyjną w Wielkiej Brytanii w maju.

Dla Yoni Assia, dyrektora generalnego platformy handlowej eToro, uczestnicy branży powinni oczekiwać jeszcze większej liczby działań regulacyjnych ze strony agencji państwowych. Jednak szef eToro doradził regulatorom, aby poprawili swoją wiedzę na temat przestrzeni kryptowalut i wymyślili zniuansowane zasady.

Zapisz się do naszego newslettera!

Źródło: Cointelegraph

Udostępnij w social mediach: