Kolejne 500 mln USD zlikwidowane. Bitcoin poniżej 25 tys

Kolejny dzień to kolejne ponad 500 milionów dolarów w likwidacji, ponieważ rynek kryptowalut nadal spada.

Nie widać jeszcze dna, ponieważ Bitcoin spadł poniżej 25 000 USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. Oczekuje się, że altcoiny nadal cierpią bardziej z kilkoma dwucyfrowymi przegranymi. W związku z tym likwidacje znów sięgają pół miliarda.

Wiele może się zmienić na rynkach kryptowalut w ciągu tygodnia i tak było w ciągu ostatnich siedmiu dni. Informowano o próbach BTC z zeszłego tygodnia, aby pokonać 32 000 USD, ponieważ aktywa kilkakrotnie wzrosły do ​​tego poziomu i powyżej tego poziomu.

Jednak tam się nie udało i wrócił na znajomy grunt około 30 000 USD, gdzie pozostał do piątku. Najnowsze dane o inflacji w USA zepchnęły ją na południe o 1000 USD, ale najgorsze miało dopiero nadejść.

Spadek Bitcoin

W weekend BTC spadło o kilka tysięcy dolarów więcej, a ostatnie 24 godziny przyniosły jeszcze większy ból. Wcześniej dzisiaj Bitcoin spadł poniżej 25 000 USD po raz pierwszy od 18 miesięcy.

Ethereum jest również jednym z największych przegranych (znowu). ETH tydzień temu przekraczało 2000 USD, ale teraz spadło do 1300 USD. Oznacza to, że druga co do wielkości krypto jest obecnie poniżej ATH 2018.

Jeszcze większe straty są widoczne w przypadku ADA, SOL, DOGE, DOT, TRX i AVAX. Te spadły o około lub więcej niż 10% w ciągu dnia.

Cała ta zwiększona zmienność po raz kolejny przyniosła masowy ból dla zbyt mocno lewarowanych traderów. Liczba zlikwidowanych dochodzi do 180 000.

Łączne likwidacje w skali dziennej ponownie przekraczają 500 mln USD. Różnica w stosunku do wczoraj polega na tym, że pozycje związane z BTC stanowią większość (210 milionów dolarów), podczas gdy ETH – lider w ciągu ostatnich dwóch dni – ma drugi co do wielkości udział w tym niekorzystnym torcie z 160 milionami USD.

Udostępnij w social mediach: