„Kiedy alt sezon?” eToro może mieć kilka odpowiedzi

Według eToro w 2020 r. utrzymanie 100 najlepszych altcoinów było bardziej lukratywną inwestycją niż Bitcoin, do 18 grudnia.

Według nowych badań eToro , popularnej platformy handlu społecznościowego, inwestorzy, którzy wiedzieli, kiedy zamienić Bitcoin ( BTC ) i altcoiny, mogli znacznie zwiększyć swoje zyski w 2020 roku . Wyzwaniem jest oczywiście sprecyzowanie, kiedy zacznie się upragniony sezon alt. 

W swoim najnowszym raporcie kwartalnym, eToro przedstawia różne tematy związane z inwestycjami w kryptowaluty związane z hossą w 2020 roku. Poświęca również całą sekcję alt sezonowi  – części cyklu na rynku kryptowalut, w którym altcoiny rosną w stosunku do dolara i być może przewyższają Bitcoin.

Badanie wykazało, że 100 najpopularniejszych altcoinów, utrzymywanych po równo, stanowiło „bardziej lukratywną inwestycję” niż BTC przez większą część roku 2020 – dokładnie do 18 grudnia. Jednak inwestorzy, którzy wiedzieli, kiedy przejść z BTC na altcoiny i na odwrót, mogli prawie podwoić swoje zyski w ciągu roku.

Jak wyjaśnia eToro :

„Jeśli zacząłeś od bitcoina, tylko dwie zamiany przez cały rok – z bitcoin na altcoin w maju i z powrotem na bitcoin we wrześniu – 3x lub 4x zyski z obu inwestycji wzrosną do ponad 7x.

Chociaż eToro przyznaje, że przewidywanie alt sezonu i sezonu BTC jest notorycznie trudne, badanie analizuje różne wskaźniki, które mogą pomóc inwestorom w precyzyjnym określeniu cykli rynkowych.

Wydaje się, że względny wolumen handlu, aktywność w mediach społecznościowych, nowe listingi monet i liczba artykułów prasowych opublikowanych w ramach projektów kryptograficznych mają wpływ na to, czy altcoiny będą miały swój czas w słońcu.

Oczywiście wolumeny handlu przedstawiają klasyczną sytuację dotyczącą kury lub jaja, ponieważ nie zawsze jest jasne, czy aktywność handlowa rośnie organicznie, czy po prostu z powodu wzrostu ceny.

Jeśli chodzi o aktywność w mediach społecznościowych, eToro wykorzystuje dane z The TIE, firmy zajmującej się analizą kryptograficzną, do porównania wolumenu tweetów altcoin z Bitcoinem.

Dane sugerują, że „alt sezon może być określony przez względną liczbę tweetów o altcoinach” – czytamy w raporcie.

Kontynuuje:

„Wydaje się, że te dane obejmują nie tylko swapy z maja i października, ale także potencjalnie krótki sezon alt pod koniec lutego”.

Dogecoin ( DOGE ), kryptowaluta oparta na memach, znalazła się ostatnio w centrum uwagi mediów społecznościowych. W zeszłym tygodniu DOGE stał się pierwszym altcoinem, który przekroczył Bitcoin pod względem dziennego wolumenu handlu, według The TIE. 

Jeśli chodzi o notowania giełdowe, eToro wykorzystał dane z The TIE, aby wykazać, że nastąpił „wyraźny wzrost liczby notowań późnym latem” 2020 r., Czyli w tym samym okresie, w którym altcoiny przewyższały znacznie BTC.

Skoki w wiadomościach publikowanych bezpośrednio przez firmy kryptowalutowe również wydają się być skorelowane z sezonem alt. „Ma to intuicyjny sens”, mówi eToro, ponieważ te artykuły zwykle dotyczą aktualizacji projektów i innych ważnych ogłoszeń. 

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.