Keanu Reeves i Alexandra Grant dołączają do ruchu artystycznego NFT

Keanu Reeves zmienił zdanie na temat NFT. Aktor i jego partnerka, artystka wizualna Alexandra Grant, dołączają do Futureverse Foundation, fundacji charytatywnej skupiającej się na NFT, jako doradcy.

FOT. GETTY IMAGES

Inicjatywa technologiczna została założona we współpracy z Non-Fungible Labs z Nowej Zelandii i projektem NFT Fluf World, aby wspierać artystów i promować równość społeczno-ekonomiczną dla twórców na całym świecie.

Firma skupia się na niedostatecznie reprezentowanych i rdzennych artystach, dając im możliwość wystawiania swoich prac w Metaverse i rzeczywistym świecie. Misją Fundacji Futureverse jest uczynienie Metaverse szeroko dostępnym, integracyjnym i postępowym, aby każdy mógł swobodnie tworzyć. Ma na celu udowodnienie, że NFT mają rzeczywistą wartość artystyczną. Są oddzielone od aktywów spekulacyjnych i mogą demokratyzować handel dziełami sztuki w świecie cyfrowym i fizycznym.

„To jest początek. Nadchodzi moment przełomu technologicznego, w którym niektórzy ludzie rozumieją, że są już w metawersie, a niektórzy nie wiedzą, czym jest NFT”. Powiedziała Alexandra Grant dla Hollywood Reporter.

Non-Fungible Labs, które większość swoich przychodów osiągnęło dzięki sprzedaży NFT, przekazało 250 000 dolarów na rozpoczęcie działalności Fundacji Futureverse. W oczekiwaniu na uruchomienie fundacji Non-Fungible Labs podarowało Nanie Oforiatcie Ayim 100 000 USD, aby wesprzeć jej pracę kuratorską w pawilonie Ghanian na Biennale w Wenecji w 2022 roku.

„Finansowanie sztuki to wyzwanie dla każdego artysty i sztuki non-profit. Wymyślanie nowego modelu filantropii artystycznej z zespołem Non-Fungible Labs, który może mieć trwały wpływ zarówno w sferze cyfrowej, jak i rzeczywistej, było jednym z najbardziej ekscytujących projektów, nad którymi pracowałem, i które już wywarło prawdziwy wpływ”. Powiedziała Grant w oświadczeniu.

W zeszłym roku gwiazda Matrix nie była zainteresowana NFT. Wręcz przeciwnie, uważał, że cyfrowe kolekcje są daremne. W wywiadzie dla The Verge Reeves śmiał się z „cyfrowego niedoboru” NFT i skomentował, że kolekcje są „łatwe do powielania”.

Udostępnij w social mediach: