Kapitalizacja rynkowa kryptowalut wznosi się powyżej 1 bln USD. Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 2 tygodni

Kapitalizacja rynku kryptowalut odzyskała upragniony bilion dolarów po niedawnych zyskach z BTC, ETH i wielu innych.

Bitcoin podwoił swoje ostatnie zyski, osiągając nowe dwutygodniowe maksimum powyżej 21 500 USD.

Większość altcoinów znów jest na zielono, a ATOM, XLM i ICP wyróżniają się jako najlepsze.

Bitcoin zobaczył nowy cotygodniowy szczyt

Początek miesiąca przyniósł bykom wiele bólu, ponieważ bitcoin spadł poniżej upragnionych 20 000 dolarów i nie był w stanie go odzyskać. Sytuacja pogorszyła się kilka dni temu, kiedy kryptowaluta nagle spadła do najniższego od sześciu tygodni poziomu 18 500 USD.

Jednak zareagował pozytywnie, niemal natychmiast podskakując powyżej 19 000 USD. Piątek przyszedł z większymi zyskami, gdy BTC skoczył powyżej 20 000 USD.

W tym momencie pojawiła się wiadomość, że MicroStrategy zamierza przeznaczyć kolejne 500 milionów dolarów na zakupy BTC, sprzedając niektóre ze swoich akcji. Aktywo zareagowało kolejną podwyżką ceny i wzrosło do dwutygodniowego maksimum nieco powyżej 21 500 USD.

Na razie nieznacznie się cofnął, ale nadal znajduje się na północ od 21 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa odzyskała 400 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altcoinami odzyskała pewną pozycję i obecnie przekracza 39%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Altcoiny ponownie zielone

Altcoiny radziły sobie lepiej niż BTC jeszcze dwa dni temu, co widać po metryce dominacji na rynku bitcoinów, ale większość z nich jest teraz spokojniejsza.

Ethereum spadło z wielotygodniowego najniższego poziomu poniżej 1500 USD do 1700 USD w ciągu zaledwie kilku dni. Być może napędzany przez szum z powodu nadchodzącego Merge, druga co do wielkości kryptowaluta wzrosła dziś o kolejny 1%.

BNB, Ripple, Polkadot, Dogecoin i MATIC odnotowały podobne dzienne zyski. Cardano dodało największą wartość w ciągu dnia (nieco poniżej 5%), a ADA wynosi teraz ponad 0,5 USD. Shiba Inu i Avalanche wzrosły nawet o 4%.

ATOM jest najbardziej znaczącym gainerem, z ogromnym 11% skokiem do 16 USD. XLM i ICP również dodały imponujące wartości procentowe.

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynku kryptowalut odzyskała upragniony 1 bilion dolarów po dodaniu kolejnych 30 miliardów dolarów dziennie.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: