Kapitalizacja rynkowa bliska 1 bln. USD. Bitcoin osiąga cotygodniowy szczyt, ETC eksploduje o 33%

Kapitalizacja rynku kryptowalut sięga prawie 1 biliona dolarów. Ethereum Classic wzrósł o 33%, a BTC znajduje się na najwyższym tygodniowym poziomie.

Bitcoin nadal rósł po wczorajszym niewielkim zniesieniu i skoczył powyżej 21 500 USD, wyznaczając nowe tygodniowe maksimum. Altcoiny są również na zielono, a ETH odnotowuje miesięczny szczyt i inne znaczące wzrosty z Solana, Polkadot, MATIC, BNB.

Bitcoin powyżej 21 000 USD

Ostatnie siedem dni nie układało się dobrze dla podstawowej kryptowaluty. Zasób został odrzucony za 22 000 USD wcześniej i stopniowo tracił na wartości.

Sytuacja pogorszyła się w połowie tygodnia, gdy USA ogłosiły nowe dane o CPI (kolejny rekord). Bitcoin zareagował natychmiastową zmiennością i spadł poniżej 19 000 USD do tygodniowego minimum.

Jednak wkrótce potem zaczął się odradzać, a kilka dni później zawitał do 20 000 USD. Zajęło to kilka prób, ale w końcu odzyskał upragniony poziom i kontynuował wspinaczkę.

Po wczorajszym zatrzymaniu na 21 000 USD, byki wróciły na scenę i popchnęły BTC na północ od tej linii. W tej chwili bitcoin znajduje się nieco powyżej 21 500 USD po tym, jak zanotował nowy cotygodniowy szczyt.

Jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 400 miliardów dolarów, ale jego dominacja nad altami spadła do 42%, ponieważ większość z nich jest na dobrym poziomie.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

ETH prowadzi

Jak wspomniano powyżej, alternatywne monety dobrze wyglądają w ostatnim dniu. Ethereum jest liderem z ogromnym 14% wzrostem w ciągu dnia. ETH przekroczyło nawet 1400 USD godzinę temu, co było nowym rekordem miesięcznym.

Podobne wzrosty cen widać w przypadku Solana, Polkadot, MATIC i Avalanche. Wszystkie te poszybowały w górę. W związku z tym SOL notowana jest powyżej 40 USD, DOT na północ od 7 USD, MATIC jest blisko 0,8 USD, a AVAX wynosi 22 USD.

BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu, Tron, LEO i Litecoin są również na zielono z altów o większej kapitalizacji.

Ethereum Classic jest jednym z najlepszych graczy z altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji, osiągając wzrost o 33% w skali dziennej. ETC kosztuje teraz blisko 20 USD.

Przy większości innych alternatywnych wykresów znaczących zysków, kapitalizacja rynkowa kryptowalut zwiększyła się o ponad 60 miliardów dolarów dziennie i znajduje się w pobliżu pożądanego 1 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: