Jesteś Hodl’erem? Zwróć uwagę na Chainlink (Link)

Chainlink HODL

Wolumen handlu Chainlink w momencie pisania tego tekstu wzrósł o 110% w ciągu zaledwie 24 godzin. Co więcej, wyceniony na 34,25 USD, LINK wzrósł o prawie 8% w wyżej wymienionym okresie. 

Wzrosty

Ostatni raz, kiedy LINK wzrósł, powrócił do nowego ATH (36,95 $) 20 lutego, a cena kryptowaluty, w czasie pisania artykułu, była mniejsza niż 5% od tego samego na wykresach.

Źródło: CoinMarketCap

Jak to się stało?

Cóż, kiedy cena Bitcoina zaczęła rosnąć, LINK obracał się wokół poziomu 14 USD. Następnie 20 lutego 2021 r. Osiągnął maksimum 36,95 USD. Od tego czasu cena waha się od 25 do 32,54 USD. Dywergencja cena/wolumen (rosnąca cena i wolumen obrotu) wkrótce stała się coraz większym problemem dla handlowców detalicznych.

Kiedy popyt spadł, cena spadła z poziomu 35,45 USD na największych giełdach spot, takich jak Binance, Huobi i Coinbase Pro. Rajd jednak stał się silniejszy, a popyt stał się stabilniejszy od czasu nowego ATH Ethereum. Chociaż znaczna część obecnego napływu inwestycji w altcoiny jest kierowana na tokeny DeFi o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 50 miliardów dolarów, prawdopodobne jest, że stała akcja cenowa LINK wychwytuje wyższy popyt na altcoiny, których wzrost prawie się zakończył.

Topowe altcoiny w top 25 miały wydłużony wzrost w ciągu ostatniego tygodnia, oferując dwucyfrowe zwroty, a zwroty LINK w ciągu ostatnich 24 godzin sprawiają, że w tym tygodniu jest on gotowy na dwucyfrowy wzrost. Ponad 73% HODLerów LINK trzyma go krócej niż rok, a 97% HODLerów jest na plusie.

W idealnym przypadku oznacza to, że hodlowania LINKa przez okres krótszy niż rok ma potencjał oferowania ponad dwucyfrowych zwrotów. Rozważmy na przykład poniższy wykres:

Krótkoterminowy ROI LINK || Źródło: Messari

Zaobserwowano, że zwrot z inwestycji wyniósł ponad 10% w ciągu 30 dni i ponad 85% w ciągu 90 dni.

HODL

Hodl’owanie LINKa, w krótkim okresie okazało się opłacalne dla portfela tradera detalicznego, a ryzyko jest stosunkowo niższe w porównaniu z altcoinami o średniej lub niskiej kapitalizacji rynkowej. Ponadto analiza on-chain sugeruje, że sentyment traderów do LINK jest obecnie neutralny.

Faza akumulacji minęła, gdy cena osiągnęła poziom 27 USD. Cena prawdopodobnie wzrośnie i osiągnie nowy ATH, zwłaszcza że wolumen handlu stale rośnie, a dystrybucja HODLer wskazuje na dużą koncentrację. Spośród 79% dużych HODLerów LINKa, 94% przynosi zyski w oparciu o wskaźniki dotyczące łańcucha. Chociaż wzrost rentowności może ostatecznie doprowadzić do spadku ceny, prawdopodobnie wkrótce nastąpi ożywienie, zanim przesunie się do kolejnego ATH.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.