Jeśli Cardano zrobi to dobrze, wzrośnie o kilkaset procent

Cardano, który przez wielu określany jest jako blockchain trzeciej generacji, ma wkrótce ogłosić datę, kiedy aktualizacja sieci głównej Alonzo Purple zostanie uruchomiona w sieci.

Aktualizacja Cardano, której wielu gorąco oczekiwało, ma w końcu wprowadzić do sieci integrację inteligentnych kontraktów, umieszczając ją w tej samej lidze, co premiera inteligentnych kontraktów Ethereum.

Testnet Alonzo Purple’a został uruchomiony na początku tego tygodnia, co doprowadziło do ogromnego zapału społeczności. Od tego czasu do teraz, przed ogłoszeniem mainnetu, natywny token ADA Cardano prawie się podwoił. Zyskując 14,6% w ciągu ostatniego dnia, moneta wspięła się na trzecią najwyższą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej i została wyceniona na 2,03 USD w momencie pisania tekstu.

Nawet jeśli wydarzenie Hard Fork Combinator [HFC] nie odbędzie przed końcem sierpnia lub września, wzrost cen związany z jego oczekiwaniem odzwierciedlał zwyżkę dla sieci.

Dane Github z niedawnej przeszłości wykazały, że najwięcej działań programistycznych miało miejsce na Cardano, a następnie na innych sieciach, takich jak Polygon i Solana. W niedawnym wątku na Twitterze analityk kryptograficzny Lark Davis podkreślił kilka innych powodów, dla których „epoka Cardano ma się dobrze i naprawdę nad nami”.

Po pierwsze, sieć była wielokrotnie krytykowana ze względu na niski wolumen transakcji. Sieć miała tylko 83 122 aktywne adresy w ciągu ostatniego dnia, co nie było imponujące w porównaniu do „ Bitcoin 240k, Polygon 4,6 miliona, Ethereum 1,2 miliona”. Jednak Davis wyjaśnił, w jaki sposób ten problem może zostać wkrótce rozwiązany dla sieci,

„Polygon również dokonywał podobnej liczby transakcji dziennie w styczniu… Wzrost transakcji Cardano może podążać podobną trajektorią, gdy natywne aplikacje zostaną uruchomione i jeśli aplikacje takie jak Sushi rzeczywiście wykorzystują Cardano, ponieważ mają inne sieci”

Oprócz wydania natywnych aplikacji DeFi po zintegrowaniu inteligentnych kontraktów, pule stakingowe Cardano były również oznaką przewidywanego wzrostu. Według analityka, 650 000 adresów stanowiło 72% podaży ADA, co według niego to „DUŻO użytkowników, z którymi można załadować sieć!”

Twitter Crypto również wcześniej zaatakował sieć, wybierając Haskell jako podstawę dla swojego języka inteligentnego przetwarzania kontraktowego, Plutus. Wielu twierdziło, że nikt nie zdecyduje się na budowanie dApps w sieci ze względu na złożoność Haskella. Jednak Occam, Cardstarter, Sundae, Liqwid, Ergo, Nami, Defire to tylko niektóre aplikacje budowane już na Cardano, wspomina analityk.

Wreszcie, sieć odniosła znaczne korzyści z rynku NFT, ponieważ umożliwiła tworzenie prostych tokenów na początku tego roku. Będzie jednak w stanie w pełni rozwinąć swoją niszową bazę, gdy inteligentne kontrakty ustąpią miejsca zdecentralizowanym rynkom. Mając tak wiele na kartach dla obiecującej sieci, gdy aktualizacja Alonzo pozwoli na tworzenie inteligentnych kontraktów, analityk podsumował dość optymistyczną przyszłość zarówno dla Cardano, jak i ADA. Powiedział,

„Czy to oznacza, że ​​ADA wyciągnie 50X, tak jak zrobił to Matic? Nie. Zaledwie 6X dałoby mu taką samą kapitalizację rynkową jak Ethereum. ALE jeśli Cardano zrobi to dobrze, nadal będziemy mogli zobaczyć, jak wzrośnie o kilkaset procent po uruchomieniu inteligentnych kontraktów, gdy % użytkowników zacznie używać!”

Udostępnij w social mediach: