Jak traderzy wykorzystują spadek wartości Bitcoin

BTC spadki

Ponieważ cena Bitcoina została ponownie odrzucona w pobliżu zakresu 60 tysięcy dolarów, był to dobry czas, aby wieloryby złapały więcej.

Bitcoin 6 kwietnia

kiedy na rynku wzrosła presja sprzedażowa, cena Bitcoin spadła z 59 tys. USD do 55 tys. USD.

Pomimo tego, że moneta nie przekroczyła swojego bezpośredniego oporu, dane sugerowały, że krypto-wieloryby aktywnie kupowały dip. Według dostawcy danych Glassnode, 476 milionów USDT zostało zdeponowanych na giełdach kryptowalut w celu zakupu cyfrowego zasobu.

Dyrektor ds. Informatyki w Moskovski Capital, Lex Moskovski, udostępnił wykres Glassnode, aby odzwierciedlić ten gigantyczny skok akumulacji USDT na giełdach.

Moskovski skomentował :

„Wczoraj w ciągu godziny zdeponowano 476 mln USDT na giełdzie, aby kupić dip.
Wygląda na to, że za każdym razem, gdy się zanurzamy, nie brakuje gotówki na marginesie ”.

Wizerunek

Źródło: Glassnode

Ostatni raz tak ogromny dochód USDT na giełdach był świadkiem w marcu, kiedy cena BTC osiągnęła najwyższy w historii poziom 62 tys. USD, ale wkrótce potem odnotowano drobne korekty. Napływ ten sugerował pozytywne nastawienie na rynku do aprecjacji wartości aktywów cyfrowych.

Jak zauważył Moskovski, za każdym razem, gdy wartość Bitcoina spada, z boku pojawia się więcej pieniędzy. Było to możliwe dzięki wzrostowi, jaki odnotował zasób cyfrowy w ubiegłym roku od początku wystąpienia COVID-19.

Podczas gdy więcej pieniędzy weszło na rynek, niektórzy handlowcy osiągnęli zysk, zamykając pozycję, zanim moneta spadła do 55 000 $. Prawie 648 milionów dolarów w pozycjach long, zostało zlikwidowanych w ciągu kilku godzin.

W międzyczasie fundamenty on-chain wspierały dobre perspektywy rynku BTC. Glassnode zauważył :

„Obrót #Bitcoin on-chain jako aktywa o wartości 1 biliona dolarów odpowiada teraz 11,6% podaży.

Ponad 2,164 mln USD BTC wydano on-chain po cenach powyżej 53,5 tys. USD.

Jest to z pewnością największy klaster wolumenów w łańcuchu od 11,6 tys. USD ”.

Wizerunek

Źródło: Glassnode

Wraz ze wzrostem odpływu i napływu bitcoinów byłoby interesujące zobaczyć, jaki będzie następny duży ruch na rynku BTC. Podczas gdy wielu spekuluje na temat nowego rekordowego poziomu, niektórzy sceptycy wykrzyknęli ostrożność, spodziewając się dużej korekty.

Źródło:AMBCrypto

 

Udostępnij w social mediach:

3 komentarze
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.