Jak radzić sobie ze stratami handlowymi w krypto

Jak radzić sobie ze stratami handlowymi w krypto?

Porozmawiajmy o tym, jak radzić sobie ze stratami handlowymi podczas handlu kryptowalutami.

Rynek kryptowalut, jak każdy inny rynek na świecie, jest niestabilny. Inwestorzy zaangażowani na rynku w pewnym momencie ponieśli duże straty. Przyczyny strat mogą być i są wielorakie. Jednak w istocie wszystkie są takie same;  stracone pieniądze.

W szczególności na rynku kryptowalut przyczyną może być wszystko, od niedociągnięć technologicznych po ogólne spekulacje spowodowane zmiennością. Jedną z głównych przyczyn strat handlowych na rynku kryptowalut, jest brak dyscypliny lub rażąca, nadmierna pewność siebie.

Niezależnie od powodu, nadmierna utrata dużej ilości pieniędzy to zupełnie inna gra. Może to być jeden z najtrudniejszych okresów w życiu tradera i czasami mieć katastrofalne konsekwencje.

Jeśli jesteś osobą, która właśnie przez to przechodzi lub przeszła przez to i dochodzi do siebie, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Chcesz poradzić sobie ze stratami handlowymi? Zwolnij

Właśnie straciłeś dużą część swojego kapitału handlowego w złej transakcji. Nie możesz się doczekać następstw i chcesz zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na swoich inwestycjach, aby wyrównać straty handlowe.

Chociaż jest to bardzo emocjonalny czas, ważne jest, aby zachować spokój. Tak, straciłeś część swojej inwestycji i tak, straciłeś pieniądze, ale to jest tym bardziej powód, aby zwolnić. Kontroluj swoje impulsy w tym czasie, nie rób pochopnych decyzji i pochopnych transakcji, ponieważ możesz po prostu pogorszyć swoją sytuację.

Pamiętaj, że każdy trader ma złe dni i każdy traci pieniądze na rynkach finansowych . W tym momencie można zatrzymać handel kryptowalutami, jeśli nie jest to konieczne. Weź pod uwagę swoje straty handlowe i nie wykonuj więcej transakcji w ciągu dnia.

Zwolnij i zregeneruj się.

Straty handlowe: zdarzają się

Być może właśnie miałeś zły dzień na handlu kryptowalutami. Podjąłeś złe decyzje i dokonałeś niefortunnych transakcji, ale to nie koniec świata. Zawsze możesz odzyskać swoje straty handlowe innego dnia.

Przyjmij odpowiedzialność za stratę w handlu kryptowalutami. Zobacz, jak bardzo cię to dotyka i czy jest to nieodwracalna szkoda dla twoich finansów; nazwij to zakończeniem. Jeśli handlujesz z nieprzewidywanym dochodem, zatrzymaj się tutaj. Twoja sytuacja może się pogorszyć w przypadku transakcji emocjonalnych i możesz skończyć znacznie gorzej niż już jesteś. 

Zrób sobie przerwę

Kiedy jesteś na skraju ogromnej straty, nie handluj. Weź kilka dni wolnego od rynku kryptowalut. Zrób coś innego. Poświęć ten dodatkowy czas na radzenie sobie ze stratą, ale nie rób już więcej transakcji.

Weź trochę wolnego. Bardzo ważne jest, aby uzyskać jakąś perspektywę i poradzić sobie z emocjami, które odczuwasz. Rozprawiając się z nimi, zrozum również, dlaczego tak się stało. A zrobienie sobie kilku dni przerwy w handlu kryptowalutami da ci na to czas.

Przeanalizuj swoje straty w handlu kryptowalutami

Jeśli masz do czynienia z dużą stratą na handlu kryptowalutami, oczywiście gdzieś coś poszło nie tak. I można było coś z tym zrobić, aby uniknąć całej sytuacji. W takich przypadkach weź oddech i przeanalizuj, co się stało.

Zidentyfikuj, gdzie się wahałeś i upewnij się, że dokumentujesz swoje błędy. Robiąc to, masz pewność, że nie powtórzysz swoich błędów, a także znacznie lepiej zrozumiesz rynek dla przyszłych transakcji.

Ten krok jest kluczowy dla każdego tradera na każdym rynku. Rozumiejąc, gdzie popełniłeś błąd, rozumiesz swoje ograniczenia, fałszywe pozory, na podstawie których podjąłeś decyzję, i możesz mieć pewność, że nigdy więcej tego nie zrobisz.

Nie podążaj za tłumem

Jedną z najbardziej widocznych przyczyn strat na rynku są transakcje oparte na spekulacji. Jedna osoba w jakimś zakątku internetu mówi o zarabianiu tysięcy w godzinę i jest wspierana przez inną, która twierdzi, że zrobiła to samo. Czytając to, próbujesz zrobić to samo.

To jeden z najgorszych błędów, jakie może popełnić trader na rynku. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że zadziałało dla kogoś, nie oznacza, że ​​zadziała dla Ciebie. Dokonuj transakcji w oparciu o swoje mocne strony, ograniczenia i preferencje.

Nie podążaj za tłumem, a jeśli już to zrobiłeś, staraj się tego więcej nie robić.

Nie trać wiary

Pod koniec dnia, rynek będzie działał na twoją korzyść jednego dnia, a następnego nie. Utrata dużej ilości pieniędzy może i jest niezwykle przygnębiająca, ale nie oznacza to, że tracisz wiarę w swoje umiejętności handlu kryptowalutami.

Wszyscy przeżywają straty i złe dni, kiedy dokonują transakcji, bez których lepiej sobie radzą. Nie pozwól, aby to zachwiało twoją wiarą. Kiedy będziesz gotowy do ponownego handlu, nie rób transakcji w oparciu o swój strach i nie pozwól, aby strach cię kierował. Chociaż wskazane jest, aby być nieco konserwatywnym w swoich transakcjach, nie musisz być zbyt ostrożny w stosunku do siebie tylko dlatego, że straciłeś pieniądze.

Zacznij jeszcze raz

Kiedy nadejdzie czas, kiedy znów poczujesz się gotowy, handluj ponownie. W tym momencie wiesz, co poszło nie tak, co spowodowało twoją stratę, dlaczego straciłeś pieniądze i jak nie znaleźć się ponownie w takiej sytuacji.

To normalne, że ponownie obawiasz się handlu kryptowalutami, ale to nie znaczy, że powinieneś pozwolić, aby cię to napędzało. Trzymaj głowę wysoko i zacznij od nowa. Dokonuj małych transakcji i ponownie buduj swoją pewność siebie.

Zacznij od małych transakcji, rób krok po kroku, aż ponownie odnajdziesz swój rytm. Pamiętaj, że straty i zyski są nieodłączną częścią rynku kryptowalut i każdy trader musi odbić się od strat.

Straty w handlu kryptowalutami: wniosek

Straty się zdarzają, pieniądze się traci, ale pieniądze też się zarabia. Rynek kryptowalut jest równie wymagający, co satysfakcjonujący i nie każdy ma to szczęście, że cały czas osiąga zyski. Strata pieniędzy jest w porządku i jest to normalne.

I chociaż może to być przygnębiające , nie pozwól, aby to powstrzymało cię przed odbiciem się. Weź stratę kapitału handlowego i wyciągnij z tego lekcję. A co najważniejsze, handluj ponownie.

Źródło/tłumaczenie: Itsblockchain

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.