IOTA Chrysalis 2.0. Co musisz wiedzieć

IOTA jest gotowa na ważny kamień milowy wraz z uruchomieniem fazy 2 Chrysalis, znanej również jako ostatni etap IOTA 1.5. Sieć “most” między IOTA a wydarzeniem Coordicide która doprowadzi go do pełnej decentralizacji, Chrysalis będzie wdrożony w dniu 28 kwietnia 2021.

Po tej dacie obecna sieć główna IOTA stanie się „starszą siecią główną”. Według oficjalnego postu Fundacji IOTA, infrastruktura, która zastąpi obecną sieć główną, już istnieje. Organizacja powiedziała:

Gdy Chrysalis jest tuż za rogiem, zespół pracuje nad ostatnimi fragmentami, aby wszystko było tak płynne, jak to tylko możliwe, zarówno 21 kwietnia, jak i 28 kwietnia. Testy są przeprowadzane na wielu instancjach infrastruktury, aby przetestować wszystkie scenariusze migracji.

Klasyfikując fazę 2 Chrysalis jako „nowy początek protokołu IOTA”, Fundacja stwierdziła, że ​​testuje migrację na Firefly przy pomocy wewnętrznych i zewnętrznych testerów. Od sierpnia 2020 roku organizacja i programiści opracowują nowe komponenty dla fazy 2.

W związku z tym zespół programistów wydał kilka wersji dla sieci testowej Pollen. Ten składnik wprowadzi system reputacji, który pomoże zwiększyć bezpieczeństwo IOTA.

Węzeł Bee został wydany w fazie alfa. Programiści mogą uzyskać do niego dostęp i uruchomić węzeł Bee ze zaktualizowanym pulpitem nawigacyjnym z pełną obsługą migracji Chrysalis.

Dwa z najważniejszych komponentów Chrysalis 2.0, Smart Contracts i Stronghold, również zostały wydane w pierwszych wersjach. W przypadku pierwszego komponentu, programiści „refaktoryzują integrację, aby odzwierciedlić” pewne zmiany w ankiecie.

W przypadku Stronghold, programiści poddali komponent audytowi zewnętrznemu, a jego testy porównawcze „używają mikrosekund do pomiarów”, jak ujawniła Fundacja IOTA. Organizacja powiedziała:

Współpracujemy z zespołem kryptograficznym IF, aby zidentyfikować metody wykonywania multisig przy użyciu wewnętrznej skrzynki komunikacyjnej opartej na szumie libp2p firmy Stronghold. Rzeczywiście, naszym głównym celem jest teraz weryfikacja i walidacja tej skrzynki i jej procesów.

Migracja tokenów to ważny krok dla użytkowników

W środę 21 kwietnia 2021 posiadacze IOTA, giełdy i depozytariusze mogą rozpocząć migrację swoich tokenów. Proces będzie otwarty do czasu wdrożenia Coordicide.

Aby rozpocząć migrację za pomocą Firefly, posiadacze będą musieli wprowadzić swoje seedy do portfela. Później otrzymają nowy mnemonik z adresem EdDSA w sieci Chrysalis. Ten adres będzie zawierał token użytkownika. Fundacja powiedziała:

Najtrudniejsze rzeczy są w pełni zautomatyzowane dzięki portfelowi Firefly, a posiadacze tokenów są obsługiwani przez prosty interfejs.

Kurs IOTA (MIOTA) kosztuje 2,16 USD z 12,3% stratami na wykresie dziennym, zgodnie z ogólnymi nastrojami na rynku. Na wykresie tygodniowym i miesięcznym MIOTA ma odpowiednio 3,8% i 62,4%.

IOTA MIOTA
IOTA z umiarkowanymi stratami na wykresie dziennym. Źródło: IOTAUSDT Tradingview

Źródło:Newsbtc.com

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Dodaj komentarz