Inwestujesz w Chainlink? Powinieneś być ostrożny

Chainlink odnotowuje znakomity rok 2021. Ale nie wysadza konkurencji, jak to miało miejsce w 2020 r. 

Kryptowaluty wzrosły o ponad 200% od początku roku, jednak jego pozycja na rynku rynek jest obecnie poza pierwszą dziesiątką.

Również w odniesieniu do rozwoju, inne projekty najwyraźniej przyspieszyły i obecnie przyciągają więcej uwagi.
Pozostanie aktualnym w tej przestrzeni jest tak samo ważne jak funkcjonalność, czy zatem Chainlink zbliża się teraz do nieistotnego momentu?

On-chain: tak czy nie dla Chainlink?

Chociaż statystyki YoY podkreślają wiarygodny wzrost LINK, jego adresy nie wykazują takiego samego poziomu zysków.

Źródło: Chainlink

Według IntoTheBlock, liczba adresów, które kupiły LINK w przedziale cenowym od 23 do 32 USD, pozostała bez pieniędzy w czasie publikacji. 47,93% z 70,79 tys. adresów nadal przynosiło zyski, ale blisko 140 tys. adresów nie miało funduszy. Tutaj ważne jest, aby pamiętać, że te statystyki nie obejmują inwestorów z zeszłego roku. To oznacza, że ​​ogólnie inwestorzy mogą osiągać zyski.

Źródło: IntoTheBlock

Wspomniany fakt może być poparty rosnącą w 2021 r. liczbą krążących adresów. Adresy krążące to te, które posiadają LINK przez okres od 1 do 12 miesięcy. Oznacza to, że ​​większość liczby wzrosła ze względu na konsekwentny hodling przez cały 2021 rok.

Z drugiej strony, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, LINK nie przyciągał żadnych handlowców detalicznych, co ma negatywny wpływ na ogólną dynamikę rynku.

Źródło: IntoTheBlock

Liczba adresów handlowców (posiadających LINK krócej niż 1 miesiąc) również drastycznie spadła, co oznacza, że ​​inwestorzy nie są w stanie zidentyfikować zwyżkowej dynamiki Chainlink . W dłuższej perspektywie może to nie mieć większego znaczenia. Jednak nadążając za obecną rentownością i trendem na rynku, handlowcy detaliczni są niezbędni, aby LINK mógł utrzymać swój górny zakres.

Dodatkowo, aktywne adresy wykazywały niskie poziomy, których byliśmy świadkami pod koniec 2020 roku. Obecnie trudno jest zidentyfikować spójne, bycze cechy dla LINK za pomocą wskaźników on-chain, ale Chainlink nadal wydaje się być całkiem istotny.

Revolut to główne pole wyboru

Teraz Chainlink, z perspektywy partnerstwa, nadal rozwija się w przestrzeni i został niedawno dodany przez aplikację finansową Revolut. Revolut to duża firma, która zarządza różnymi inwestycjami dla użytkowników, a akceptacja LINK pod jej nazwą jest pozytywnym stwierdzeniem dla ekosystemu.

Otrzymał również uznanie od jednego z najbardziej szanowanych handlowców kryptowalut w branży.

Ogólnie rzecz biorąc, Chainlink wciąż jest znacznie w zawieszeniu, ale nie jest całkowicie w dołku. Trwała bessa może jeszcze bardziej zaszkodzić jego wartości. LINK może potrzebować powrotu do zwyżkowego cyklu, bardziej niż inne altcoiny w tej chwili.

Udostępnij w social mediach: