Inwestorzy detaliczni nadal kupują ETH. Liczba wielorybów spadła do najniższego poziomu od trzech lat

Adresy ETH zawierające co najmniej 1000 monet spadły w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Mniejsze portfele wzrosły do ​​nowego ATH.

Zainteresowanie detaliczne Ethereum rosło stopniowo w ciągu ostatnich kilku tygodni. Przynajmniej sądząc po nowych rekordowych poziomach mniejszych adresów przechowujących części ETH.

Ponadto łączna wartość, zablokowana w umowie depozytowej ETH 2.0, osiągnęła również nowe ATH o wartości ponad 6,2 miliarda dolarów.

ETH: zakup detaliczny, sprzedaż wielorybów

Sieć Ethereum, technologia leżąca u podstaw jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się ostatnio pól kryptograficznych – NFT i DeFi – cieszy się stopniowym wzrostem aktywności od połowy 2020 roku.

Dane z zasobów Glassnode ,ujawniają , że inwestorzy ETH również odpowiednio się rozwinęli. Liczba niezerowych adresów Ethereum rozpoczęła swój niezwykły wzrost w 2018 roku. W kolejnych latach wzrosła z niespełna dziesięciu milionów do ostatniego rekordu ponad 55 milionów takich portfeli.

Niezerowe adresy Ethereum.  Źródło: Glassnode
Niezerowe adresy Ethereum. Źródło: Glassnode

Dodatkowo, adresy posiadających co najmniej 0,1 ETH (warte około $ 170 w chwili pisania tego tekstu) również poszły na nowy rekord, w przybliżeniu 4,3 miliona. Najbardziej widoczny wzrost takich portfeli nastąpił na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy eksplodowały z jednego do trzech milionów w ciągu kilku tygodni – mniej więcej w momencie, gdy ETH zbliżył się do swojej poprzedniej ceny ATH na poziomie 1430 USD.

Adresy ETH z monetami 0.1+.  Źródło: Glassnode
Adresy ETH z monetami 0.1+. Źródło: Glassnode

I chociaż ostatnio rośnie liczba posiadaczy detalicznych ETH, większe portfele (uważane za wieloryby), w których znajduje się co najmniej 1000 monet pod jednym adresem, wyprzedają się od początku 2020 roku. Liczba spadła o około 1000 i osiągnęła nowy 3-letni niż z ilością 6 547 adresów.

Adresy ETH z ponad 1 tys. Zasobów.  Źródło: Glassnode
Adresy ETH z ponad 1 tys. Zasobów. Źródło: Glassnode

ETH TVL powyżej 6,2 mld USD

Apetyt inwestorów na nadchodzącą premierę Ethereum 2.0 również rośnie. Chociaż ostateczny produkt jest prawdopodobnie oddalony o lata od ujrzenia światła dziennego, łączna wartość zamknięta w umowie depozytowej ETH 2.0 również osiągnęła nowy ATH wynoszący 3532066 tokenów.

Przy dzisiejszej cenie ETH (około 1750 USD), kwota ta wynosi około 6,2 miliarda USD. Oznacza to, że wzrosła o około 1 miliard dolarów od połowy lutego, kiedy ETH postawił na blockchain 2.0, tylko nieco ponad trzy miliony .

Wartość ETH zablokowana w umowie depozytowej Ethereum 2.0.  Źródło: Glassnode
Wartość ETH zablokowana w umowie depozytowej Ethereum 2.0. Źródło: Glassnode

Według danych beaconcha.in liczba aktywnych walidatorów wzrosła w tym samym okresie z 84 000 do ponad 110 000.

Źródło/tłumacznie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.