Indonezyjski regulator handlu zatwierdza handel BTC, ETH, ADA, ale z pewnymi ograniczeniami

30 stycznia 2022 r. CNBC Indonesia poinformowała, że krajowy regulator handlu – Commodity Futures Trading Supervisory Agency (CoFTRA) – wydał pozwolenie na handel walutami cyfrowymi na terenie całego kraju.

Wskazuje się, że ponad 200 kryptowalut zostało zatwierdzonych. Wśród nich znalazł się Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), USD Coin (USDC), Soalan (SOL), a także Cardano (ADA).

Spotkać się można jednak z pewnymi ograniczeniami. Bowiem, gdy 229 kryptowalut z powodzeniem znalazło się na liście zatwierdzonych aktywów, indonezyjska CoFTRA nieoficjalnie chce, aby niezatwierdzone monety zostały usunięte z listy w celu zapewnienia bezpieczeństwa nabywającym. Dotyczy to m.in. kryptowaluty Shiba Inu (SHIB).

Aby zdecydować, którymi kryptowalutami Indonezyjczycy będą mogli handlować, CoFTRA dokonała szczegółowego przeglądu wskaźników, w tym kapitalizację rynkową i regulacje prawne. Inne istotne czynniki, które wzięto pod uwagę jest bezpieczeństwo, skalowalność, cały zespół założycielski, zarządzanie technologią blockchain i weryfikowalny road map projektu.

Zgodnie z tłumaczeniem, urzędnik CoFTRA, powiedział, że: “Wraz z wydaniem rozporządzenia CoFTRA, istnieje nadzieja, że fizyczny handel aktywami kryptowalutowami w Indonezji będzie w stanie zapewnić pewność prawną, a także ochronę dla osób, które dokonują transakcji fizycznych aktywów kryptowalutowych w Indonezji”.

Ogłoszenie powyższej informacji pojawiło się kilka dni po tym jak indonezyjski Urząd Usług Finansowych (OJK) zakazał instytucjom finansowym handlu kryptowalutami. Była to istotna informacja i ograniczenie dla posiadaczy wirtualnych walut. Jak wynika z szacunków, ponad siedem milionów osób w Indonezji posiada kryptowaluty, co stanowi 2% populacji kraju.

Udostępnij w social mediach: