HTC wypuszcza smartfon skoncentrowany na Metaverse: Desire 22 Pro

Desire 22 Pro to najnowsze dzieło HTC skupiające się na funkcjach AR, VR i NFT. Pojawiło się na rynku 28 czerwca. Cena w przedsprzedaży zaczyna się od około 450 USD.

Źródło: htc.com

Główną funkcjonalnością telefonu jest umożliwienie użytkownikom uczestnictwa w środowisku Metaverse. Głównie poprzez używanie ich przeglądarek do udostępniania i przeglądania dzieł sztuki cyfrowej.

HTC to tajwańska firma elektroniczna, która jest pewna Metaverse i pracuje nad rozwojem swojego wirtualnego świata. Smartfon, kontynuacja HTC Desire 21 Pro z 2021 roku, jest zintegrowany z open-source Metaverse firmy HTC o nazwie Viverse. Można go sparować z zestawem słuchawkowym Vive Flow VR, który jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami z Androidem.

Ponieważ zestaw słuchawkowy Vive Flow VR działa dobrze z wieloma smartfonami, Android Authority napisało, że „Desire 22 Pro nie jest bardziej telefonem „metawersum” niż urządzenia obsługujące Flow, takie jak Galaxy A32 5G i OnePlus Nord”.

Desire 22 Pro ma możliwości 3D i stopień ochrony IP67. 6,6-calowy wyświetlacz 1080p, 32-megapikselowy aparat przedni i trzy tylne kamery: 64-megapikselowy aparat główny, 13-megapikselowy aparat ultrawide i 5-megapikselowy czujnik głębokości. Smartfon zapewnia wysoką przepustowość, 8 GB pamięci RAM, a także ma 128 GB pamięci i baterię 4520 mAh. Smartfon występuje w dwóch kolorach: złotym i srebrnym.

„Zaprojektowany z myślą o wciągających doznaniach w świecie, w którym fizyczne, cyfrowe i wirtualne połączenie jest połączone – oraz z możliwością uruchamiania treści 2D i 3D na urządzeniach rozszerzonej rzeczywistości (XR)” – czytamy w opisie smartfona.

Według Screen Rant telefon zawiera również portfel cyfrowy. Umożliwia handel kryptowalutami i jest wyposażony w bezpłatny NFT – kolekcjonerską kolekcję renesansowego kota.

W zeszłym tygodniu społeczność kryptograficzną zaskoczono wiadomościami z Solana Labs. Firma blockchain ujawniła swój smartfon Web3 Saga, który obejmuje dApps oraz handel kryptowalutami i NFT.

Udostępnij w social mediach: