Handel SHIB dostępny na Uphold, licencjonowanej giełdzie kryptowalut

Uphold, regulowana platforma handlu kryptowalutami, zwiększa liczbę nowych monet! Shiba Inu, jest teraz najnowszą kryptowalutą, która pojawiła na platformie.

Informację o udostępnieniu SHIB opublikowano w poście na oficjalnym profilu na Twitterze Uphold.

Takie działanie jest prawdopodobnie wynikiem niedawnego wzrostu popularności SHIB. Z uwagi na takie działania, spowodowało to jej znaczny wzrost. Kryptowaluta, podobnie jak reszta rynku, obecnie doświadcza spadku wartości i wahania kursu.

Jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule, pomimo spalenia 410,310,297,677,661 tokenów SHIB, wartość jej wciąż spada. Obecne notowania będą prawdopodobnie napędzać wzrost Shiba Inu tym samym zapewnią większą ekspozycję na szerszą gamę inwestorów. Choć moneta spotkała się w ostatnim czasie z krytyką ze względu na brak użyteczności, to użytkownicy nie pomijają jej notowań z uwagi na to, iż jest dość ważną częścią dostępnych aktywów.

Pomimo zmienności, Shiba Inu nadal przyciąga nowych posiadaczy. Ich liczba przekroczyła już milion. Szacuje się, że od dnia 13 stycznia 2021 r. waluta każdego dnia przyjmowała co najmniej 2 400 nowych użytkowników. Jej popularność wynika m.in. ze wsparcia aktywnej społeczności SHIB, która niewątpliwie jest jej nieodłącznym elementem.

Uphold jakiś czas temu wyemitował token Spell (SPELL), aktywo związane z platformą pożyczkową. Pojawiła się również moneta CVX, która jest wykorzystywana przez Convex Finance, aplikację zwiększającą rentowność. Wraz z SHIB, nowo wymienione aktywa będą sklasyfikowane w ramach warstwy trzeciej. Tym samym pozwalając użytkownikom kupowanie, posiadanie, sprzedaż, deponowanie, wypłacanie i wysyłanie.

Obecna wartość SHIB

Wartość kryptowaluty spadła o ponad 25% w ciągu ostatniego roku, a jej wartość na dzień 21 stycznia 2022 r. wynosi 0,00002475 USD. Co więcej, moneta odnotowała odpływ kapitału spadając na 15 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Źródło: https://coinmarketcap.com/pl/currencies/shiba-inu/

Udostępnij w social mediach: