Górnicy Bitcoin pobijają rekord!

Górnicy Bitcoin odnotowują ogromny dzienny zysk 52,3 miliona dolarów

Wydobywanie Bitcoinów staje się wysoce dochodowym biznesem dla osób wykwalifikowanych w tej dziedzinie. Dane opublikowane przez Glassnode rzucają światło na dynamicznie rozwijającą się branżę wydobywania bitcoinów. W swoim cotygodniowym raporcie on-chain , Glassnode ujawnił, że górnicy Bitcoin odnotowali jak dotąd najwyższy dzienny zysk.

W tym tygodniu odnotowano aż 52,3 miliona dolarów dziennego zysku. Raport dotyczył faktu, że poprzednie wydarzenie halvingu Bitcoina , które obniżyło nagrody blokowe z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Sprawiło to że wydobycie stanie się jeszcze bardziej wymagające dla górników, nie miało tak dużego negatywnego wpływu na zarobki górników, jak oczekiwano.

„W tym tygodniu dochody kopaczy bitcoinów osiągnęły nowy rekord wszech czasów w wysokości 52,3 mln USD dziennie. Dzieje się tak pomimo zmniejszenia o połowę subsydiów blokowych w maju 2020 r. Ponieważ koszty wydobycia (CAPEX i OPEX) są generalnie denominowane w walucie fiducjarnej. ” 

Jak zauważa Glassnode, „jest to korzystne dla zapewnienia stałego bezpieczeństwa protokołu Bitcoin”. Dzieje się tak, ponieważ zwroty z wydobycia wskazują, że górnicy aktywnie pracują nad odszyfrowaniem każdego bloku. To głównie sprzyja bezpieczeństwu sieci, ponieważ górnicy otrzymują lepsze wynagrodzenie, co oznacza, że ​​poświęcenie się pracy wydobywczej staje się jeszcze silniejsze.

To dopiero początek dla górników Bitcoin, którzy są potencjalnymi kandydatami do zarobienia znacznie więcej pieniędzy. Wraz ze wzrostem ceny bitcoinów kieszenie górników będą nadal rosnąć. Obecnie transakcje łańcuchowe gwałtownie rosną, co oznacza, że ​​rynek jest tak samo aktywny jak kopacze bitcoinów. Produktem końcowym jest po raz kolejny ogromny przypływ gotówki dla górników.

„Opłaty za transakcje łańcuchowe uiszczane w związku z działalnością giełdową są również interesującą miarą śledzenia ruchów i priorytetów rynku”.

Przyszłość wydobywania bitcoinów wygląda obiecująco, chociaż wymóg prowadzenia działalności wydobywczej spotkał się z dużą krytyką. Ponieważ wydobywanie bitcoinów wymaga dużo energii, krytycy przewidują, że chociaż zrównoważony rozwój może być możliwy w dłuższej perspektywie, kraje, które zezwalają na wydobywanie bitcoinów, będą ponosić straty. 

Według ostatnich badań Uniwersytetu w Cambridge, wydobywanie bitcoinów zużywa rocznie więcej energii niż cała Argentyna – kraj liczący ponad 45 milionów mieszkańców. Inne badanie zapewnia, że ​​poziom emisji węgla Bitcoin wkrótce zrówna się z poziomem całego Londynu. Emisje te mogą również potencjalnie podnieść temperaturę Ziemi o 2%. 

Rodzi to obawy co do trwałości aktywów w wysoce konkurencyjnej branży fintech. Nawet jeśli przepisy nabierają tempa, kraje z nadwyżką energii muszą chcieć zezwolić na wydobycie lub sieć pozostanie w stagnacji. Istnieje wiele innych sposobów, w jakie Blockchain może pomóc środowisku, ale wysokie koszty energii związane z wydobyciem Bitcoinów to wciąż dylemat, który czeka na skuteczne rozwiązanie.

Źródło / tłumaczenie: zycrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.