Goldman Sachs spodziewa się, że ETH osiągnie 8000 USD do końca 2021 r

Według dyrektora zarządzającego Goldman Sachs rosnąca inflacja może podnieść cenę Ethereum do 8000 dolarów przed końcem 2021 roku.

Międzynarodowy bank inwestycyjny Goldman Sachs uważa, że rodzimy token Ethereum (ETH) może niemal podwoić swoją wartość w USD w ciągu najbliższych dwóch miesięcy 2021 roku.

Dyrektor zarządzający instytucji finansowej – Bernhard Rzymelka – uzasadnił prognozę korelacją między kryptowalutami a globalnymi wskaźnikami inflacji. Dokładniej mówiąc, są one w bezpośredniej proporcji, a rosnąca inflacja prowadzi do wszechczasów cyfrowych aktywów.

Czy Ethereum może poszybować do 8000 dolarów?

W niedawnej notatce, dyrektor naczelny podał szczegółową prognozę, dlaczego ETH może wzrosnąć do 8000 USD do końca bieżącego roku. Według niego od 2019 r. kryptowaluty były notowane zgodnie z progami inflacji. Twierdził, że gwałtownie rosnąca inflacja napędza rekordowy wzrost cen aktywów cyfrowych, a dokładniej eteru.

Rzymelka nakreślił wykres z indeksem Bloomberg Galaxy Crypto Index na osi logarytmicznej w porównaniu z 2-letnim swapem inflacyjnym USD na 2 lata. Dodał, że grafika śledzi „rynki inflacyjne szczególnie ściśle, prawdopodobnie odzwierciedlając procykliczny charakter aktywów „opartych na sieci”.

Bloomberg Galaxy Crypto Index a inflacja w dolarach za 2 lata

Kilka dni temu druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła najwyższy w historii poziom 4460 USD. Pomimo wzrostu ponad pięciokrotnie od początku roku, nota Goldman Sachs zasugerowała jeszcze większe zyski w kolejnych dwóch miesiącach. Analityk zauważył, że eter może osiągnąć nawet 8 000 USD, jeśli korelacja z FWD z inflacją będzie się utrzymywać.

Analiza cen Ethereum, Źródło: zerohedge.com

Rzymelka dodał, że cały krajobraz aktywów cyfrowych dojrzał w ciągu ostatnich kilku lat i teraz może najbardziej skorzystać na rosnącej inflacji.

To dosyć dobrze pasuje do wykresu Ethereum, sugerując rajd na późnym etapie z długoterminowym szczytem rynku.

Warto wspomnieć, że współzałożyciel PayPal, Peter Thiel, również uważa, że rosnące ceny aktywów cyfrowych wskazują na problemy finansowe. Dotykając Bitcoina, miliarder powiedział, że BTC powyżej 60 000 USD oznacza, że ​​światowa gospodarka znajduje się w stanie kryzysu. Podczas gdy banki centralne znajdują się w „momencie całkowitego bankructwa”.

Goldman Sachs zakochał się w Ethereum

Wydaje się, że gigantyczna instytucja finansowa ma wysokie zdanie na temat projektu blockchain Vitalika Buterina i jego rodzimej kryptowaluty. W lipcu analitycy banku przewidywali, że ETH ostatecznie stanie się lepszym magazynem wartości niż BTC.

Widzą również sieć blockchain stojącą za ETH o największym potencjale rzeczywistego wykorzystania, dodając, że jest to najpopularniejsza platforma programistyczna dla aplikacji inteligentnych kontraktów.

Udostępnij w social mediach: