Goldman Sachs rozpocznie oferowanie inwestorom instrumentów pochodnych Bitcoin

Rozpalony do czerwoności rynek kryptowalut wykazuje niewielkie oznaki spowolnienia, banki zaczynają to zauważać. Gdy Bitcoin i inne główne kryptowaluty, takie jak Ethereum, osiągnęły rekordowe wartości, rośnie również popyt instytucjonalny. 

Goldman Sachs był jednym z „wcześniejszych” użytkowników przestrzeni kryptowalut, badając potencjalne możliwości, uruchamiając ponownie swoje biuro handlu kryptowalutami na początku tego roku. Citigroup ogłosiła dzisiaj, że firma w końcu bada możliwość produktów kryptowalutowych w obliczu rosnącego zainteresowania klientów – prawie 3 miesiące za Goldmanem.

Goldman Sachs poszedł dalej, wprowadzając w marcu produkty oparte na Bitcoinie klientom w ramach swojego ramienia zarządzania majątkiem prywatnym . Bank parał się również sprzedażą banknotów związanych z wynikami funduszu ETF (ETF) z ekspozycją na kryptowaluty. 

Goldman zaczyna oferować klientom produkty Bitcoin po miesiącach ostrożnych eksperymentów

Teraz, co wydaje się być oznaką zaufania, Goldman Sachs zaczyna oferować swoim klientom produkty pochodne oparte na Bitcoinie. 

Według Bloomberga, instrumenty pochodne, które zaczął oferować bank inwestycyjny , są terminami bezzwrotnymi. NDF to rozliczane w gotówce, krótkoterminowe kontrakty, które działają podobnie do kontraktów futures, w przypadku których aktywa bazowe nigdy nie są wymieniane. 

Pozwoli to klientom Goldman na spekulacje zarówno na długiej, jak i krótkiej stronie akcji cenowej Bitcoina. Firma zabezpieczy się przed historycznie wysoką zmiennością Bitcoina, kupując kontrakty futures na CME w transakcjach pakietowych. Według Bloomberga, bank inwestycyjny wykorzysta firmę zajmującą się aktywami kryptograficznymi Cumberland DRW jako swojego partnera handlowego.

Indeks zmienności historycznej Bitcoin (BTC / USD) na Tradingview.com

Podobnie jak Citi, JPMorgan również zaczął oferować swoim klientom aktywnie zarządzany fundusz Bitcoin. Blackrock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami, dodała również Bitcoin jako ofertę inwestycyjną w dwóch swoich funduszach. 

Ponieważ inni główni gracze instytucjonalni wkrótce pójdą w ich ślady, masowa adopcja kryptowalut wydaje się bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek. 

Źródło: Bitcoinist

Udostępnij w social mediach: