Goldman Sachs chce zebrać 2 mld USD, aby kupić aktywa kryptowalutowe Celsiusa z dyskontem

Goldman Sachs podobno zbierze 2 miliardy dolarów na akumulację zagrożonych aktywów z Celsius Network.

Jeśli sytuacja z Celsiusem się pogorszy, a firma będzie musiała ogłosić upadłość, Goldman chce być gotowy na zakup aktywów kryptograficznych z dyskontem. W związku z tym behemot z Wall Street zamierza zebrać 2 miliardy dolarów, mówią raporty.

Dramat z Celsiusem rozegrał się na początku tego miesiąca. Kiedy pożyczkodawca kryptowalut wstrzymał wypłaty, a także wszystkie inne usługi na swojej platformie. Stało się to jednak dopiero po przeniesieniu ponad 300 milionów dolarów w aktywach cyfrowych do FTX.

Usługi nadal nie działają, a prezes firmy zapewnił, że zespół „pracuje przez całą dobę”, aby rozwiązać problemy. Celsius zatrudnił również prawników zajmujących się restrukturyzacją, ale musiał wstrzymać wszelkie interakcje z klientami w mediach społecznościowych.

Powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą, CoinDesk poinformował w piątek, że Goldman Sachs chce się zaangażować po tym, jak poprzedni inwestorzy odmówili ratowania pożyczkodawcy kryptowalut.

Goldman planuje zebrać od inwestorów 2 miliardy dolarów, aby zakupić znacznie przecenione aktywa cyfrowe od Celsiusa. Jeśli ten ostatni ogłosi upadłość.

W ten sposób gigantyczny bank kontynuuje kopanie w branży kryptowalut. Po rozmowach z FTX w sprawie usług pochodnych, zabezpieczaniu BTC dla pożyczek zabezpieczonych bitcoinami i o wiele więcej lat po tym, jak go krytykował.

Z kolei Celsius otrzymał również oferty sprzedaży swoich aktywów firmie Nexo. Nowsze doniesienia wskazywały, że inna znana firma z Wall Street – Citibank – również chce się zaangażować.

Udostępnij w social mediach: