Fundusz Marshall planuje przenieść się na krypto

Fundusz hedgingowy z siedzibą w Londynie zarządza aktywami o wartości ponad 55 miliardów dolarów.

Brytyjska firma funduszy hedgingowych Marshall Wace, która zarządza aktywami o wartości ponad 55 miliardów dolarów, planuje zainwestować w branżę kryptograficzną, zgodnie z Financial Times.

FT informuje, że osoby bliskie firmie, powiedziały iż grupa z siedzibą w Londynie będzie dążyć do inwestycji w blockchain, technologii cyfrowych systemów płatności walutowych i stablecoinów.

W szczególności, firma wprowadzi na rynek portfel, który będzie kupował udziały w cyfrowych firmach finansowych. Tych, które są już na późniejszych etapach rozwoju. Infrastruktura stablecoinów jest również „szczególnym celem” dla firmy.

Nowy start Marshalla Wace’a będzie prowadzony przez Amita Rajpala, dyrektora naczelnego funduszu hedgingowego w Azji. Jednak szczegóły dotyczące nowej premiery – w tym wielkość nowego portfolio – są nadal niejasne.

W maju Marshall Wace wziął również udział w zbiórce funduszy dla Circle. Amerykańska firma stojąca za USD Coin, wygenerowała 440 milionów dolarów.

Fundusze hedgingowe gromadzą się w krypto

Marshall Wace dołącza do długiej linii funduszy hedgingowych, które objęły branżę kryptograficzną.

W grudniu ubiegłego roku SkyBridge Capital — kierowany przez byłego dyrektora ds. komunikacji Białego Domu Anthony’ego Scaramucci — kupił Bitcoin o wartości 25 milionów dolarów.

Brevan Howard Asset Management to kolejny fundusz hedgingowy już zaangażowany w kryptowaluty. W kwietniu tego roku firma z Jersey ogłosiła , że zainwestuje 1,5% ze swojego funduszu hedgingowego o wartości 5,6 miliarda dolarów w kryptowaluty.

Udostępnij w social mediach: