Filecoin integruje się z Chainlink, aby oferować zaawansowane zdecentralizowane rozwiązania pamięci masowej

Integracja Chainlink z ekosystemem Filecoin umożliwia korzystanie z wielu dwukierunkowych funkcji inteligentnych kontraktów.

Filecoin, zdecentralizowana sieć umożliwiająca użytkownikom przechowywanie, żądanie i przesyłanie danych za pośrednictwem weryfikowalnego rynku, ogłosiła dziś integrację z Chainlink, popularnym zdecentralizowanym rozwiązaniem Oracle .

Integracja umożliwi dwukierunkowe połączenie między siecią Filecoin a łańcuchami bloków obsługującymi inteligentne kontrakty, takimi jak Ethereum. Twórcy inteligentnych kontraktów będą teraz mieli pełny stack infrastruktury Web 3.0. W tym łańcuchy bloków do logiki łańcuchowej i zmian stanu, wyrocznie Chainlink do komunikacji i obliczeń poza łańcuchem oraz Filecoin do zdecentralizowanych rozwiązań – przechowywania i danych.

„Współpraca Chainlink z Filecoin może sprawić, że zdecentralizowane możliwości pamięci masowej Filecoin, będą szeroko dostępne dla zespołów opracowujących inteligentne kontrakty w wiodących łańcuchach bloków. Dzięki temu Filecoin może być fundamentalny w tworzeniu aplikacji Web 3.0, otwierając ogromne możliwości wokół inteligentnych kontraktów automatyzujących funkcje przechowywania Filecoin i stan Filecoin, dostępny w innych blockchainach. Bezpieczna infrastruktura Chainlink i ekstremalna elastyczność sprawiają, że wszystko to jest możliwe, prowadząc do nowej wartości dla ekosystemu, takiego jak dostawcy danych Filecoin, posiadający ulepszone możliwości monetyzacji, dApps / DAO przywołujące zapisane dane w celu wywołania działań w łańcuchu, umowy ubezpieczeniowe uruchamiające wypłaty w oparciu o aktywność kopacza Filecoin, i wiele więcej.”
– Colin Evran, kierownik ds. Ekosystemów w Protocol Labs

Możliwości użycia

Dzięki integracji, użytkownicy mogą wykorzystać Chainlink do połączenia sprawdzonych kryptograficznie danych przechowywanych w Filecoin z zewnętrznymi systemami inteligentnych kontraktów w celu uruchomienia ich aplikacji łańcuchowych; a także używanie wyroczni Chainlink, aby umożliwić inteligentne kontrakty, aby uruchomić możliwości przechowywania Filecoin.

Wstępne eksplorowane przypadki użycia obejmują:

  1. Filecoin Miner Insurance – wyrocznie Chainlink mogą monitorować aktualny stan górników Filecoin, a jeśli przejdą w tryb offline lub nie mogą pomyślnie pobrać danych z pamięci, alert jest przekazywany do inteligentnej umowy ubezpieczeniowej na innym łańcuchu bloków, aby automatycznie wykonywać wypłaty dla ubezpieczających. Na przykład przechowywanie danych NFT na Filecoin, z karą w łańcuchu, jeśli nie można ich odzyskać w odpowiednim czasie.
  2. DataDAOs – A DataDAO lub DAO posiadające obszerne zbiory danych, takie jak historyczne bazy danych cen lub dane badawcze, mogą wykorzystać Filecoin do przechowywania swoich zbiorów danych. Wyrocznie Chainlink mogą następnie dostarczać porcje danych do inteligentnych kontraktów w innych łańcuchach bloków, tworząc nowe strumienie przychodów dla DataDAO.
  3. Zlecenia danych – inteligentne kontrakty, które żądają określonych zbiorów danych, charakteryzujących się ich unikalnymi identyfikatorami CID, mogą być przechowywane na Filecoin. Płatności mogą zostać uruchomione, gdy zbiór danych zostanie zweryfikowany przez Filecoin i przekazany za pośrednictwem Chainlink.
  4. DeFi Data – Wykorzystując Filecoin do tańszego przechowywania danych, Chainlink może umożliwić długoterminowe przechowywanie dużej ilości danych z rynków finansowych w Filecoin, które są następnie dostarczane na żądanie do innych łańcuchów bloków w celu obsługi bardziej zaawansowanych aplikacji DeFi.
  5. Zautomatyzowane przechowywanie – inteligentne kontrakty mogą wykorzystywać usługi Chainlink oracle do automatycznego przechowywania pewnego rodzaju danych w Filecoin w określonych odstępach czasu, tworząc odporne na manipulacje i wysoce wydajne archiwa danych. Na przykład informacje, takie jak harmonogramy wypłat i krzywe wiązania – które dostarczają kluczowych informacji inwestorom, ale zajmują dużo miejsca – mogą być automatycznie przechowywane na Filecoin.

„Ponieważ coraz więcej programistów chce tworzyć rozwiązania Web 3.0, które są zdecentralizowane od początku do końca, integracja Chainlink z Filecoin tworzy bezpieczny i niezawodny dwukierunkowy most, który umożliwia Filecoin, innym łańcuchom bloków i zewnętrznym interfejsom API bezproblemowe udostępnianie danych między sobą. Rozległa sieć operatorów bezpiecznych węzłów Chainlink, zachęty krypto-ekonomiczne i ekspansywna łączność poza łańcuchem zapewnia użytkownikom wysoce niezawodny iw pełni funkcjonalny zestaw zdecentralizowanych usług Oracle do automatyzacji funkcji, które opierają się na pewnej kombinacji możliwości przechowywania Filecoin i wykonania aplikacje połączone zewnętrznie ”.
– Daniel Kochis, szef działu rozwoju biznesu Chainlink

Źródło/tłumaczenie: Cryptoninjas

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.