Facebook i Instagram podobno pracują nad dodaniem obsługi NFT

Niedawny raport Financial Times (FT) mówi, że Meta zamierza dodać obsługę niewymiennych tokenów (NFT) do swoich platform społecznościowych Facebook i Instagram.

Według raportu Meta chce wykorzystać szaleństwo NFT, łącząc nowy rynek ze swoimi szalenie popularnymi platformami mediów społecznościowych. FT twierdzi, że zespoły na obu platformach analizują funkcje, które pozwolą użytkownikom tworzyć własne NFT i wyświetlać je jako zdjęcia profilowe.

Dwa źródła zbliżone do projektu powiedziały, że Meta chce stworzyć zupełnie nowy rynek NFT.

Jak zauważono, ogłoszenie Meta pojawia się tuż obok Twittera, konkurenta mediów społecznościowych, umożliwiającego zdjęcia profilowe NFT dla użytkowników iOS.

W sierpniu 2021 r. David Marcus, który był wówczas szefem grupy F2 na Facebooku, wspomniał o rynku NFT. Powiedział Bloombergowi w wywiadzie, że firma „zdecydowanie szuka wielu sposobów”, aby zaangażować się w cyfrowy przestrzeń do kolekcjonowania:

Myślenie o metawszechświecie jako w pełni cyfrowym środowisku jest w rzeczywistości bardzo pomocne podczas projektowania produktów, które muszą być przyszłościowe. Kiedy patrzę na to, co będzie potrzebne w metaverse, to naprawdę płynny przepływ wartości. Do tego potrzebujemy nowej infrastruktury, interoperacyjności, ponieważ będziesz chciał mieć wiele portfeli, które mogą uczestniczyć w metaverse.

I myślę, że posiadanie programowalnych pieniędzy i inteligentnych kontraktów na celowo zbudowanym blockchainie będzie transformacją dla metaverse. Ponieważ jeśli jesteś twórcą, jeśli tworzysz NFT, możesz chcieć wypożyczyć NFT lub sprzedać NFT, będziesz musiał przechowywać NFT. Wokół tego można wymyślić wszelkiego rodzaju nowe modele biznesowe, które nie są możliwe przy obecnej infrastrukturze płatności i bez inteligentnych kontraktów.

FT twierdzi, że Meta nie opublikowała jeszcze publicznych komentarzy na temat potencjalnego rynku NFT ani swojego planu dotyczącego Facebooka i Instagrama.

Udostępnij w social mediach: