Ethereum skoczyło do 10-dniowego szczytu, Shiba Inu rośnie o 15%. Market update

Altcoiny ukradły show Bitcoina, a Ethereum, Shiba, AVAX i SOL odnotowują imponujące dzienne zyski.

Bitcoin był stosunkowo spokojny w ciągu ostatnich 24 godzin, ale pozostał nieco powyżej 21 000 USD. Więcej akcji pochodzi z niektórych altcoinów, takich jak Ethereum, który skoczył do 10-dniowego maksimum. Z drugiej strony Shiba Inu jest najpotężniejszym dziennym gainerem.

ETH, SHIB, SOL na fali

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety odzyskiwały część utraconej ostatnio wartości bardziej imponująco niż BTC.

Ethereum jest najlepszym przykładem, ponieważ obecnie notowany jest powyżej 1200 USD (przy 10-dniowym szczycie) po 8% wzroście w ciągu dnia. Zaledwie tydzień temu ETH spadł do 900 USD.

BNB zdobył 240 USD po dziennym wzroście o 4%. Podobne zyski są widoczne w Cardano, Polkadot, Dogecoin, TRON i MATIC.

Solana i Avalanche ponownie wzrosły o około 10%. W rezultacie SOL jest znacznie powyżej 40 USD, podczas gdy AVAX odzyskał 20 USD.

Shiba Inu jest najbardziej imponującym wykonawcą spośród altów o większej kapitalizacji z ogromnym 15% wzrostem. W konsekwencji SHIB wzrósł do 0,0000012 USD.

Ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła do nieco ponad 950 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Wiadomości branżowe

Charles Hoskinson z Cardano zeznawał przed Kongresem w sprawie przepisów dotyczących branży kryptowalut.

Trzy miesiące po niszczycielskim włamaniu firma Axie’s Ronin Network ogłosiła, kiedy zostanie ponownie uruchomiona.

Dwóch gigantów hip-hopu – Eminem i Snoop Dogg – wydało nowy teledysk, który zawierał ich osobiste Bored Apes.

Coinbase ogłosił plany uruchomienia swoich pierwszych produktów pochodnych kryptowalut od poniedziałku.

Spokój Bitcoina przy cenie 21 000 USD

Podstawowa kryptowaluta również gwałtownie spadła w zeszłym tygodniu, spadając do 18-miesięcznego minimum wynoszącego 17 500 USD w niedzielę. W efekcie w ciągu około tygodnia stracił prawie 50% swojej wartości.

Jednak byki przechwyciły te niekorzystne ruchy i zaczęły przesuwać aktywa na północ. W ciągu tygodnia BTC osiągnął szczytowy poziom 21 500 USD, ale nie powiódł się tam i cofnął się po ostatnim ogłoszeniu przewodniczącego Fed o podniesieniu stóp procentowych.

Niemniej jednak Bitcoin wznowił ofensywną trajektorię i wczoraj odzyskał 21 000 USD. Na chwilę obecną dodał kilkaset dolarów więcej i po raz kolejny zbliża się do 21 500 USD. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa przekracza 400 miliardów dolarów, ale dominacja nad altami spadła do 42,5%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView
Udostępnij w social mediach: