Ethereum sięga 1600$, Cardano wzrasta o 5%. Przegląd rynków

Z altów o dużym kapitale najwięcej zyskało Cardano. BNB, DOGE, SOL i inne wyglądają spokojnie.

Weekend przychodzi z niewielkimi lub zerowymi ruchami na rynku kryptowalut, a bitcoin ponownie spada poniżej 23 000 USD. Większość altcoinów jest również spokojna. Cardano jest jednym z nielicznych wyjątków po dziennym wzroście o 5%.

Bitcoin zatrzymuje się przy 23 000 USD

Ostatnie siedem dni przebiegło całkiem dobrze dla podstawowej kryptowaluty. Aktywa odzyskały wartość po spadku poniżej 19 000 USD w poprzednim tygodniu i weszły w poniedziałek na poziom około 22 000 USD.

Byki utrzymały kontrolę nad rynkiem i popchnęły BTC jeszcze dalej na północ. To zakończyło się wzrostem cen do nieco ponad 24 000 USD w środę. Stało się to najwyższą ceną bitcoina od ponad miesiąca.

Jednak krajobraz zmienił się, gdy okazało się, że Tesla sprzedała większość swoich udziałów w BTC w II kwartale z powodu blokady COVID-19 w Chinach. Bitcoin zareagował szybko i spadł o ponad 2000 USD w ciągu godzin.

Niemniej jednak odbił się i zbliżył do 23 000 USD, w których spędził większość wczorajszego dnia i teraz również jest tam notowany. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa jest nadal znacznie poniżej 450 miliardów dolarów, a jej dominacja nad altami wynosi 41,6%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Cardano liderem

W przeciwieństwie do poprzedniego weekendu, podczas którego większość altcoinów była świadkiem imponujących wyników cenowych, tym razem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Większość z nich wygląda spokojnie.

Ethereum kontynuuje swoje ostatnie zyski po niewielkim dziennym wzroście. W związku z tym drugi co do wielkości zasób cyfrowy odzyskał 1600 USD.

Ripple, Dogecoin i MATIC są również lekko zielone. Cardano jest najbardziej znaczącym gainerem z altów o większej kapitalizacji z 5% dziennym wzrostem. W rezultacie ADA notowana jest nieco ponad 0,5 USD.

Natomiast BNB, Solana, Dogecoin, Shiba Inu i Avalanche są na minusie.

Większość spółek o niższej i średniej kapitalizacji jest również dość stagnacja w skali dziennej. W związku z tym nic dziwnego, że skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych pozostaje spokojna i wynosi około 1,050 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: