Ethereum sam się zabija – Charles Hoskinson z Cardano

Przestrzeń kryptograficzna była ostatnio udoskonalana i rozwijana. Ponieważ ludzie ze społeczności rozumieją znaczenie „innowacji” w ekosystemie, poszczególne projekty zapoczątkowały ostatnio serię ulepszeń. 

Aby podkreślić istotę rewolucji, Charles Hoskinson z Cardano nie cofnął się przed stwierdzeniem, że „Innowacje wyciągają Cię z sytuacji”.

Podkreślając trwający trend rynkowy, powiedział:

„W tym momencie Altcoiny są zbiorowo więcej warte niż Bitcoin i jest dużo pieniędzy instytucjonalnych, które opuszczają konsensus PoW i kierują się na bardziej ekologiczne alternatywy PoS”.

Ethereum , wraz z aktualizacją 2.0, przejdzie na mechanizm konsensusu PoS. Jak wspomniano wcześniej, monety Proof of Stake, takie jak Cardano, Polkadot i Solana, pompują mocniej niż ich odpowiedniki z PoW. Ponadto ich wyceny rynkowe i rankingi są ostatnio imponujące.

Według Hoskinsona sieci korzystające z mechanizmu PoS „robią więcej”, a wykonawca dodaje, że jest to „chleb powszedni do obsługi rzeczywistych zastosowań finansowych”. Dodał, 

„Crypto widzi duży zwrot w kierunku zrównoważonego rozwoju”.

W świetle ostatnich wydarzeń, mówi się, że Cardano jest potencjalnym zabójcą Ethereum. Hoskinson wprost zaprzeczył twierdzeniu, stwierdzając jednak, że to, co Cardano dążyło do osiągnięcia, odróżniało go od innych większych nazwisk w branży. Mówiąc o „prawdziwym” zabójcy Ethereum, zapewnił, 

„Przede wszystkim Ethereum sam się zabija. Zamieniają Ethereum na Ethereum 2.0. Tak więc Ethereum 2.0 zabije Ethereum 1.0. ”

Dodatkowo, wykonując „całościowe działania” w ekosystemie, Hoskinson podkreślił, że Cardano uzupełnia wszystkie brakujące elementy. Po pierwsze, jego długo oczekiwany hard fork Alonzo pozwoli programistom budować inteligentne kontrakty na swojej platformie. W ciągu następnych 90 dni, poza skupieniem się na Alonzo, Cardano odwróci swoją uwagę, aby wspierać również inne potencjalnie opłacalne projekty. Podkreślając to, Hoskinson powiedział: 

„W przypadku inteligentnych kontraktów jesteśmy prawie na całym etapie wdrażania… Kolejnym ważnym kamieniem milowym była możliwość wydawania aktywów na platformie, a nadchodzi wiele platform NFT”.

Hoskinson odrzucił również założenie, że Ethereum może potencjalnie zabić Cardano po jego przejściu na mechanizm PoS. Według Hoskinsona, Cardano „prowadzi” walkę PoS.

„Nie patrzę na to w ten sposób. Zawsze trzymaliśmy się mantry – skalowalność, interoperacyjność i zrównoważony rozwój. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek PoS, a Ethereum wciąż ma problemy. Mamy lepszy silnik ”.

Cardano korzysta z modelu księgowego UTXO , o którym mówi się, że jest bardziej skalowalny w porównaniu z proponowanym modelem Ethereum, i to, według Hoskinsona, daje Cardano kolejną przewagę. On dodał, 

„Będziemy liderem w zakresie mikropłatności. No cóż, każdy może się nie zgodzić i to właśnie sprawia, że ​​jest fajnie ”.

Na koniec, podkreślając różne technologie, filozofie, bazy użytkowników i horyzonty czasowe, dyrektor wykonawczy powiedział: 

„Im większe są systemy, tym wolniej ewoluują. Spójrz na Bitcoin. Współtwórcy Bitcoina desperacko chcą rozwijać system… po prostu nie mogą tego zrobić ”.

Nic dziwnego, że cyfrowa waluta Cardano, ADA, również ostatnio radzi sobie całkiem nieźle. Po awansowaniu do piątej pozycji w rankingu CMC, wpływ monety na portfele jest w zasadzie pozytywny od początku tego roku. 

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: