Ethereum w końcu przebija 2500 $, aby uderzyć w kolejny ATH

Akcja cenowa największego na świecie altcoina, Ethereum , wyszła niedawno z fazy konsolidacji na listach przebojów.

W rzeczywistości od początku kwietnia narracja była zupełnie inna, a cena alta wykazała niesamowity wzrost. Wspomniany wzrost wartości spowodował wzrost o ponad 36 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przy czym to samo teraz popycha Ethereum do przekroczenia cennego poziomu 2500 USD, ustanawiając tym samym nowy ATH.

Źródło: 
ETH / USD na TradingView

W chwili pisania tego tekstu obrót ETH wynosił 2504 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 289 miliardów USD. Ethereum osiągnął swój najnowszy ATH w wysokości 2544 USD, kilka godzin temu w wyniku, 18% podwyżki w ciągu 3 dni. Warto jednak zauważyć, że drobne korekty zaczęły pojawiać się w czasie publikacji, a najnowsze świece cenowe sygnalizowały niedźwiedzie sygnały.

Źródło: 
Glassnode

Ponieważ krypto kroczy teraz na wcześniej niewidziane poziomy cen, podstawy monety również wyglądają dobrze. Według danych dostarczonych przez Glassnode, liczba aktywnych adresów (7 dni MA) właśnie wzrosła do 3-letniego maksimum 34 736 798. Wzrost liczby aktywnych adresów jest zawsze dobrym znakiem dla ceny monety i pokazuje, że na rynku jest więcej uczestników.

Glassnode

Podczas gdy wieloryby mogą sprawić, że cena pójdzie w kierunku północnym, mogą również zrealizować zyski i narazić cenę monety na ryzyko masowej wyprzedaży. Co ciekawe, w przypadku ETH Glassnode zwrócił również uwagę, że adresy z ponad 32 ETH odnotowują obecnie znaczny spadek.

Źródło: 
Glassnode

Dane wskazywały, że liczba adresów posiadających ponad 32 ETH osiągnęła najniższy od 13 miesięcy poziom 111 459. Ostatni raz zaobserwowano taki niski poziom 12 kwietnia, kiedy miernik sugerował, że tylko 111 466 adresów miało taką liczbę ETH.

Źródło: 
CoinMetrics

Jednak zgodnie z normą, Ethereum nadal jest bardzo zsynchronizowany z Bitcoinem, przy czym ten ostatni w momencie pisania wynosi około 63,5 tys. USD. Dane dostarczone przez CoinMetrics podkreśliły, że korelacja BTC-ETH nadal jest dość wysoka i notowała wartość 0,77 w momencie publikacji. W ciągu ostatnich trzech miesięcy korelacja rosła, przy takim samym wzroście z 0,55 wcześniej w tym roku.

Wysoka korelacja z Bitcoinem może nie tylko być kluczem do zdolności Ethereum do rejestrowania nowych ATH i wykraczania poza silny opór psychologiczny na rynku. W miarę kontynuacji odkrywania cen poza obecnym ATH, czynnik korelacji może być kluczem do zrozumienia, czy ETH będzie w stanie utrzymać takie pozycje, czy też nastąpi kolejna korekta cen na rynku.

Źródło:ABCrypto

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.