Ethereum pobije Bitcoina. Wyciekł raport Goldman Sachs

Goldman Sachs Group Inc, amerykańska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe, odniosła się do kontrowersji między Bitcoinem a Ethereum, podkreślając swoje poparcie dla tego ostatniego.

Fragmenty z opublikowanego przez bank dokumentu Global Macro Research, opublikowanego na Twitterze przez Santiago Santosa, głównego partnera w ParaFi Capital, pokazały, że bank zajmuje się i analizuje kluczowe argumenty, które przemawiają za tym, że Ethereum prześcignie Bitcoin jako podstawowy store of value w najbliższej przyszłości.

Ethereum ma duże szanse wyprzedzić Bitcoina

Bitcoin i kryptowaluty załamały się w zeszłym tygodniu, a kapitalizacja rynkowa skurczyła się o 1,3 biliona dolarów.

Według wycieku raportu Goldmana Sachsa, Ethereum, druga najpotężniejsza kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 250 miliardów dolarów, ma duże szanse na wyprzedzenie Bitcoina jako „dominujący” store of value, nazwany „Amazon of Information”.

Goldman Sachs zauważył, że tag łańcucha blokowego Ethereum jako potencjalnego źródła wartości czerpie z jego rosnących przypadków użycia, ponieważ obsługuje dużą liczbę DApps i inteligentnych kontraktów.

Biorąc pod uwagę znaczenie rzeczywistych zastosowań w określaniu miejsca przechowywania wartości, Ether ma duże szanse na wyprzedzenie Bitcoina jako dominującego źródła wartości. Ekosystem Ethereum obsługuje inteligentne kontrakty i zapewnia sposób tworzenia nowych aplikacji na swojej platformie. Większość aplikacji związanych z finansami zdecentralizowanymi (DeFi) jest budowanych w sieci Ethereum, a większość wydanych niezamiennych tokenów (NFT) jest kupowanych za pomocą Ether. Większa liczba transakcji w Ether w porównaniu z Bitcoinem odzwierciedla tę dominację – czytamy w raporcie.

Podkreślono również użyteczność łańcucha blokowego Ethereum pod względem możliwości przechowywania danych cyfrowych w zamian za tokeny. Stwarza to rosnący rynek żetonów niefunkcjonalnych (NFT), które są rzadkimi przedmiotami kolekcjonerskimi lub zbywalnymi obiektami cyfrowymi. Ethereum jest domem dla wielu NFT i transakcji, które są zwykle dokonywane za pomocą kryptowaluty ETH.

„W przeciwieństwie do Bitcoin, ethereum to nie tylko wartość tokena. W rzeczywistości napędza wszystkie przypadki użycia zbudowane na bazie łańcucha bloków ETH”,  powiedział Kosala Hemachandra, szef wykonawczy MyEtherWallet, potwierdzając pozycję Goldman Sachs, wskazując jednocześnie na „Defi, NFT i zdecentralizowane aplikacje ”.

Osiągnięcie lepszych wyników niż Bitcoin jest możliwe

Nawet po załamaniu rynku, w zeszłym tygodniu cena Ethereum przewyższyła cenę Bitcoina w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ethereum zwiększył się o około 1000 procent do 300 procent ceny Bitcoina.

Tymczasem niektórzy zakładają, że długo oczekiwane aktualizacje Ethereum. Rozpoczęły się one pod koniec ubiegłego roku i mają na celu rozszerzenie zakresu Ethereum i obniżenie kosztów transakcji, pozwolą cenie Ether osiągnąć nowe szczyty.

Według Kosali Hemachandry, CEO MyEtherWallet, w przeciwieństwie do Bitcoin, Ethereum to coś więcej niż tylko magazyn wartości, ponieważ wszystkie przypadki użycia zbudowane na blockchainie ETH wskazują na DeFi, NFT i zdecentralizowane aplikacje.

Pomimo faktu, że Ether pozostaje najczęściej używanym blockchainem na świecie, miał problemy w przeszłości. Nie jest zrównoważony ze względu na ilość energii potrzebnej do wyprodukowania monet.

Ethereum, podobnie jak Bitcoin, wykorzystuje „dowód pracy”, aby utrzymać działanie sieci. Złożone obliczenia technologiczne wymagają użycia ogromnej armii maszyn, z których każda zużywa znaczną ilość energii. Eksperci szacują, że Ethereum jest używane w Libii w ilości 45 000 gigawatów.

Źródło:Bitcoinist

Udostępnij w social mediach: