Ethereum (ETH) analiza 27 kwietnia

Cena ETH skonsolidowała się między 2200 a 2400 USD, w ciągu ostatnich 24 godzin doszło do przełamania.

Jeśli zwyżkowy trend się utrzyma, ETH może wkrótce zobaczyć wzrost ceny do nowego ATH i zamienić silny poziom oporu na wsparcie.

W czasie publikacji, ETH kosztowało 2545 dolarów, a kapitalizacja rynkowa wyniosła 288 miliardów dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin byki na rynku pomogły altcoinowi zapewnić wzrost cen o blisko 4%.

1-dniowy wykres Ethereum 

Źródło: ETH / USD , TradingView

Cena Ethereum nadal porusza się w górnej granicy ustalonej przez jej opór na poziomie 2651 USD i poziom wsparcia w okolicach przedziału cenowego 2161 USD. Jeśli hossa utrzymałaby się na rynku, jest całkiem prawdopodobne, że ETH przerzuci swój opór na kluczowy poziom wsparcia.

W takim scenariuszu ETH prawdopodobnie przekroczy obecny ATH i ustanowi nowy z dość dużym marginesem. Długoterminowe perspektywy dla Ethereum wyglądają całkiem obiecująco, a inwestorzy mogą spodziewać się, że ta hossa utrzyma się w nadchodzących dniach. Jednak korekta ceny BTC może zostać wzmocniona na rynku ETH, prowadząc do niewielkiej korekty ceny. Nie takiej, która jest wystarczająco silna, aby popchnąć cenę do drugiego poziomu wsparcia wynoszącego 1967 USD.

Racjonalne uzasadnienie 

Wskaźniki techniczne dla altcoina wyglądają dość zdrowo i obiecująco w dłuższej perspektywie. Wskaźnik MACD przeszedł byczy crossover na początku dnia. Biorąc pod uwagę rozwój rynku w tej chwili, odwrócenie trendu jest mało prawdopodobne. Z takim poglądem zgadza się również wskaźnik RSI, który dobrze wkracza w strefę wykupienia. Przy silnym rynku nabywców cena altcoina prawdopodobnie znacznie skorzysta w nadchodzącym tygodniu.

Wniosek 

Ethereum jest u progu nowego ATH i jeśli zwyżkowy wzrost utrzyma się, może to nie potrwać długo. Kluczowy poziom oporu na poziomie 2651 USD może wkrótce zostać odwrócony do silnego wsparcia, a w nadchodzącym tygodniu poziom ten może pomóc ETH odbić się z powrotem w przypadku korekty cen.

Źródło:AMBCrypto; Obraz Miloslav Hamřík z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.