Ethereum, EOS, MATIC. Analiza 14 maja

W kolejnym, niedźwiedzim dniu dla rynkowych altów, Ethereum zanurkował dalej w strefę czerwoną, ale zakres 3600-3810 USD zapewnił bykom pewne wsparcie. EOS spadł w kierunku poziomu zniesienia Fibonacciego 61,8%, zbliżonego do poziomu 10 USD. MATIC zaskoczył rynek, odnotowując zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, ale niskie wolumeny dodały nieco sceptycyzmu do miksu.

Ethereum [ETH]

Źródło: ETH / USD , TradingView

Akcja cenowa Ethereum była ostatnio odwrotnie proporcjonalna do Bitcoina. Podczas gdy moneta królewska wkroczyła w fazę konsolidacji, Ethereum przekroczył kilka własnych kamieni milowych – ostatni rajd zwiększający ETH z 3200 USD do ATH powyżej 4300 USD. Chociaż podstawy ETH były głównymi katalizatorami tego skoku, trudno było zignorować techniczny aspekt jego ceny.

Korekta w końcu trafiła na rynek, ponieważ największy na świecie altcoin spadł do strefy kupna dostępnej między 3600 a 3810 USD. Chociaż obszar ten pochłonął pewne straty, byki również musiałyby go bronić w nadchodzących sesjach.

Pęd był silny po stronie sprzedaży, zgodnie z czerwonymi słupkami Awesome Oscillator . Sugerowało to, że wsparcie w wysokości 3600 USD oferowało bardziej tymczasową amortyzację, a nie napędzało bycze odbicie. RSI spadł poniżej 54 po raz pierwszy od 26 kwietnia, a ruch w kierunku strefy oversold oznaczałoby więcej southbound działań na ETH.

EOS

Źródło: EOS / USD , TradingView

W ciągu 4 godzin narzędzie Fibonacci na platformie EOS wskazało kilka wiarygodnych obszarów wsparcia . W szczególności poziomy Fibonacciego 61,8% (9,8 USD) i 50% (8,7 USD) utrzymały się podczas ostatnich wycofań. Jednak przełamanie poniżej tych poziomów może poważnie osłabić krótkoterminową trajektorię EOS.

Poziom Fib 38,2% na poziomie 7,7 USD stanowił punkt odcięcia dla byków. Co ciekawe, obszar ten zbiegł się również z 200-SMA. Spadek poniżej długoterminowej średniej kroczącej może spowodować przedłużającą się bessę, a byki staną przed trudnym zadaniem, aby odzyskać kontrolę.

RSI nie tylko unosił się w regionie wykupienia przed cofnięciem, ale także pokazał niedźwiedzi rozbieżność w stosunku do ceny. Być może bardziej niepokojącym znakiem był trend w kierunku południowym OBV w ciągu ostatniego tygodnia. Ponieważ presja sprzedażowa jest dość widoczna na rynku, EOS może mieć trudności z zainicjowaniem krótkoterminowego ożywienia.

W drugą stronę, wzrost powyżej górnej opadającej linii trendu wskazywałby na odrodzenie się presji zakupowej.

MATIC

Źródło: MATIC / USD , TradingView

Wyprzedzając szerszy trend rynkowy, MATIC utrzymał optymizm w momencie pisania tego tekstu, chociaż wzrost wyniósł niewielkie 2,4% w ciągu ostatnich 24 godzin. 4-godzinny wykres przedstawiał kupowanie w okolicy 1,02 dolara – obszar, który zbiegł się z 20-SMA. Z drugiej strony wolumeny na giełdach nie były na poziomach obserwowanych w ciągu ostatnich kilku dni.

Było prawdopodobne, że presja sprzedażowa powróci do 1,22 dolara, jeśli szerszy rynek będzie utrzymywał bessę. Mimo to wzrost wolumenów może wskazywać na trend wzrostowy.

MACD był blisko optymistyczne zwrotnicy i utrzymuje się znacznie powyżej połowy linii. Z drugiej strony, spadek poniżej równowagi może wywołać działanie niektórych linii wsparcia. Kilka z nich kosztowało 0,93 dolara (50-SMA) 0,85 dolara i 0,68 dolara. Tymczasem napływ kapitału do MATIC pozostał zdrowy, według Chaikin Money Flow. 

Ostatni wzrost MATIC był prawdopodobnie wynikiem połączenia różnych czynników, a nie tylko nastrojów.

Udostępnij w social mediach: