Ethereum – co musi zrobić, aby utrzymać zwyżkową strukturę

Zdecydowane zamknięcie poniżej dziennej 20-SMA Ethereum (czerwona) sprawiło, że po niewielkich zyskach sprzedający ponownie weszli do gry.

Można oczekiwać, że kanał ETH z początku i połowy sierpnia ponownie znajdzie się w centrum uwagi kupujących, którzy ponownie nabiorą rozpędu.

Trzeba zrozumieć, że wyprzedaż z 7 września nie była nawet zbliżona do tej z 19 maja. To samo może jednak przełożyć się na duże straty, jeśli kupujący nie będą ostrożni.

W momencie pisania tego tekstu cena Ethereum wynosiła 3295 USD, co oznacza spadek o 2,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wykres dzienny Ethereum

Źródło: ETH/USD, TradingView

Można oczekiwać, że ETH znajdzie wsparcie w przedziale 3.000$ – 3.550$ przed kolejną większą huśtawką rynkową. Wspomniany kanał wywołał wcześniej okres konsolidacji, gdy ETH ochłonął po rajdzie, który trwał od lipcowych minimów.

Biorąc pod uwagę ostatnie cofnięcie, ETH nadal zachowuje byczy kształt w momencie publikacji. Cena znajdowała się powyżej linii 50 (żółta) i 200 (zielona) prostej średniej kroczącej.

Ważne jest jednak, aby ETH utrzymał pozycję powyżej swojego 50% poziomu Fibonacciego, aby utrzymać byczą narrację. Jeśli to się nie uda, cena skieruje się w stronę poziomu 38,2% Fib, od którego shortującym, grożą dodatkowe spadki.

Z drugiej strony, natychmiastowe zamknięcie powyżej 20-SMA zmniejszyłoby wiele niepewności na rynku, choć retest 4 000 USD będzie mało prawdopodobny. Nie, dopóki wskaźniki ETH nie będą w stanie obalić swoich niedźwiedzich sygnałów.

Rozumowanie

Większość wskaźników ETH uformowała niedźwiedzie setupy. Szybko poruszająca się linia MACD zsunęła się pod linię Signal. To utorowało drogę dla dodatkowych strat aż do poziomu poniżej linii połowy. Tymczasem siła kupna na rynku była ograniczona, ponieważ Awesome Oscillator uformował dwa szczyty, ale nie udało mu się wyjść wyżej.

W tym czasie AO groziło zamknięcie się poniżej linii środkowej, co zwykle powoduje krótką sprzedaż.

Ostatecznie, RSI zdawał się nie brać pod uwagę tych niedźwiedzich prognoz. Indeks kontynuował handel w pobliżu równowagi i nie poddawał się presji spadkowej.

Wniosek

Ponieważ wydaje się, że istnieją pewne dowody na presję zakupową, ETH ma potencjał, by powstrzymać nadchodzące straty. W rezultacie można oczekiwać, że cena ustabilizuje się pomiędzy $3,000 a $3,550, zanim szerszy trend przejmie kontrolę.

Wskaźniki RSI, MACD i Awesome Oscillator znajdowały się powyżej swoich półlinii, ale niosą ze sobą pewne zagrożenie na przyszłość. Jeśli wskaźniki te utrzymają swój ruch na południe, kilka kolejnych strat będzie w kolejce do drugiego co do wielkości aktywa cyfrowego na świecie.

Aby utrzymać byczą tezę, ETH musiałby utrzymać się powyżej $3 000.

Udostępnij w social mediach: