Ethereum Classic rośnie o 55%. Bitcoin zatrzymuje się na 23 000 USD

Ethereum Classic jest jednym z niewielu altcoinów święcącym na zielonym w dniu dzisiejszy. Podczas gdy Bitcoin wciąż wynosi nieco poniżej 23 000 USD.

Po bardzo niestabilnym tygodniu handlu, bitcoin uspokoił się wraz z początkiem weekendu i wynosi blisko 23 000 USD. Większość altcoinów jest nieco na minusie w skali dziennej, a ETC jest jednym z nielicznych wyjątków. Ethereum Classic jest również jednym z najlepszych wykonawców w ostatnim tygodniu, z ogromnym wzrostem o 55%.

Bitcoin uspokaja się przy 23 000 USD

Po zejściu poniżej 19 000 USD 13 lipca, byki bitcoinów przybyły do ​​miasta i przypomniały o swojej sile. W ciągu zaledwie kilku dni pomogli BTC odzyskać ostatnie straty i przekroczyli 20 000 USD, gdy zbliżał się weekend.

Sobota i niedziela przyniosły bardziej imponujące zyski z aktywa, które weszło w poniedziałek powyżej 22 000 USD. Byczy trend trwał w kolejnych dniach, a jego kulminacją był wzrost powyżej 24 000 USD – 20 lipca. Stało się to najwyższym punktem cenowym kryptowaluty od ponad miesiąca.

Gdy okazało się, że Tesla sprzedała większość swoich udziałów w BTC w II kwartale, bitcoin cofnął się i spadł o prawie 2000 USD. Niemniej jednak wczoraj odbiło się nieco do ponad 23 500 USD.

Na razie jednak stracił nieco na wartości i obecnie wynosi nieco poniżej 23 000 USD. Jej kapitalizacja rynkowa nieznacznie spadła do 435 miliardów dolarów, a dominacja nad altami spadła do 41,7%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Bitcoin NEWS

Pomimo długofalowego optymizmu, Anthony Scaramucci ze SkyBridge Capital przyznał, że błędem było obstawianie dużych zakładów na BTC na krótką metę.

Założyciel 3AC w końcu przemówił i zauważył, że spadek BTC do 20 000 USD był ostatnim gwoździem do trumny funduszu hedgingowego.

ETC kradnie show

Większość altcoinów radziła sobie lepiej niż bitcoin w zeszłym tygodniu, co jest widoczne w malejącej dominacji na rynku BTC.

Ethereum znajdowało się w czołówce podwyżek cen. 10 dni temu starał się utrzymać poziom powyżej 1000 USD, ale w następnych dniach wzrósł o ponad 60% i osiągnął wielomiesięczny szczyt, wynoszący 1600 USD. Na razie ETH nieco się cofnął i znajduje się tuż poniżej tego poziomu.

W skali dziennej, czerwony kolor przejął kontrolę, gdy Ripple, Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu i MATIC cofnęły się.

Ethereum Classic jest jednym z nielicznych wyjątków. ETC wzrasta o 5,5% w ciągu dnia i ponad 55% w ciągu tygodnia, a transakcje przekraczają 27 USD.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Wiadomości w pigułce

Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) podobno zakazała mieszkańcom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

Władze Korei Południowej dokonały nalotu na rezydencję Daniela Shina – jednego ze współzałożycieli Terraform Labs.

SEC zaatakowała Coinbase z powodu rzekomych notowań papierów wartościowych, ale giełda, podobnie jak CFTC, nie zgodziły się z regulatorem papierów wartościowych.

Udostępnij w social mediach: