ETH wzrosło o 25%, BTC spokojne przy 35 000$. Przegląd rynku

ETH kontynuuje imponującą poprawę od weekendowego spadku, dodając 25% wartości w ciągu trzech dni. Z drugiej strony BTC jest spokojny w okolicach 35 000 USD.

Po zwiększonej zmienności w ciągu ostatnich kilku dni, w których BTC pokazał kilka ruchów o wartości wielu tysięcy dolarów, kryptowaluta uspokoiła się na poziomie około 35 000 USD. Niektóre altcoiny odnotowały bardziej znaczące zyski, przy czym ETH odzyskało 2100 USD, a DOT wzrósł o 6%.

ETH powyżej 2100 USD; DOT odzyskuje 16 USD

Alternatywne monety naśladowały wyniki BTC w ciągu ostatnich kilku dni z niekorzystnymi ruchami cen w sobotę i sesjami ożywienia w niedzielę i poniedziałek.

Ethereum było tego najlepszym przykładem, ponieważ na początku weekendu spadło do nieco ponad 1700 USD. Jednak drugie co do wielkości krypto zaczęło szybko odzyskiwać trakcję i od tego czasu dodało ponad 400 USD wartości do wyceny. W rezultacie ETH osiągnął dziś tygodniowe maksimum na poziomie około 2175 USD.

Podczas gdy Binance Coin, Cardano i Dogecoin albo zatrzymały się, albo nieznacznie spadły w ciągu ostatnich 24 godzin, reszta większych altów jest na zielono.

Ripple (2%), Uniswap (3%), Litecoin (4%), Solana (3%) i Chainlink (2,5%) odnotowały niewielkie wzrosty, podczas gdy Polkadot i Bitcoin Cash dodały największą wartość.

DOT wzrósł o 6% do ponad 16 USD, podczas gdy BCH skoczył o 9% na północ od 520 USD.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Compound odnotował największe zyski w ciągu jednego dnia po 20% wzroście do 320 USD. Bitcoin SV, na wiadomość, że Craig Wright wygrał sprawę sądową w sferze kryptowalut, podskoczył o 19% do 160 USD.

Elrond (17%), Kusama (17%), Aave (13%), ETC (13%), Cosmos (11%), NEM (11%), XDC (11%) i Zilliqa (10%) są wszystkie w górę o dwie cyfry.

Kapitalizacja rynku kryptowalut również się poprawia i obecnie znacznie przekracza 1,4 biliona dolarów.

Bitcoin za około 35 000 $

Podstawowa waluta kryptograficzna poprowadziła w weekend szarżę na południe, spadając do poziomu nieco powyżej 30 000 USD. W tym momencie jednak byki wzięły się w garść i nie dopuściły do spadku poniżej tego upragnionego poziomu dwa razy w ciągu tygodnia.

Wręcz przeciwnie, aktywo zaczęło odzyskiwać część swojej utraconej wartości. Ostatecznie BTC w ciągu kilku dni zyskał ponad 5 tysięcy dolarów, a wczoraj na krótko przebił się powyżej 35 tysięcy dolarów.

Jednak niedźwiedzie jeszcze się nie poddały i zepchnęły go na południe w okolice 34 000 USD. Mimo to bitcoin odbił się od dna i skoczył do czterodniowego maksimum na poziomie 35.500 dolarów, po czym ponownie uspokoił się w okolicach 35.000 dolarów.

Jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi około 650 miliardów dolarów, podczas gdy jego dominacja straciła nieco na znaczeniu i spadła do 46%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView
Udostępnij w social mediach: