Elrond przejmuje firmę Utrust

Dzięki partnerstwu z procesorem płatności Utrust, Elrond (EGLD) rozszerza swoją infrastrukturę i przechodzi na kolejny etap zdecentralizowanych finansów.

Wraz z przejęciem, firma stawia sobie dwa główne cele. Pierwszym z nich jest dokonywanie szybszych, tańszych i bezpiecznych płatności. Drugim natomiast jest Merchant Yield.

Czym jest Utrust?

Utrust jest wiodącym rozwiązaniem do płatności kryptowalutowych. Projekt został stworzony w celu modernizacji branży finansowej i płatniczej. Celem jest rozwiązanie problemów tradycyjnych metod płatności. Poprzez oferowanie natychmiastowych transakcji i rozliczeń, Utrust wyszedł naprzeciw często spotykanych problemów.

Startup ten jest głównym dostawcą płatności kryptowalutowych. Zgodnie z komunikatem udostępnionym na Twitterze profilu Utrust, został on przejęty przez Elrond Network.

Dalsze plany

Dzięki pakietowi wspólnych rozwiązań, firmy planują zrewolucjonizować e-commerce i rozliczeń. Bowiem płatności będą charakteryzować się teraz niemal natychmiastowym i bezpiecznym rozliczeniem dostępnym dla sprzedawców na całym świecie. EGLD skupi się przede wszystkim na sprzedawcach, którzy akceptują zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiducjarne. Przełomowa zmiana służyć ma jako podstawa do niedrogiego systemu finansowego o wysokiej przepustowości.

W komunikacie na stronie Elrond, dyrektor generalny Utrust – Sanja Kon, podkreśla znaczenie tego przejęcia dla globalnej akceptacji kryptowalut i wdrożenie DeFi w realnym świecie wskazując, że: “Pomysł przekształcenia płatności z kosztów w strumień przychodów wydawał się nam równie szalony, jak dla każdego, kto myśli o tym po raz pierwszy. Po zbadaniu tego wspólnie z Elrondem nie tylko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to możliwe, ale także, że jest to nieunikniona przyszłość płatności. Postanowiliśmy więc połączyć siły i przyspieszyć realizację płatności DeFi”.

Nie ulega zatem wątpliwości, że obie firmy wkraczają w zupełnie nowy rozdział rozwoju e-commerce. Takie zestawienie jest znaczące z punktu widzenia dalszych konsekwencji handlu internetowego i sprzedawców w każdej części świata.

Merchant Yield a Elrond

Marchant Yield jest instrumentem nowej generacji dla firm kryptowalutowych. CEO Elrond Network, Beniamin Mincu, jest pewien, że jego zespół może sprawić, że operacje kryptowalutowe będą odpowiednie dla firm każdej wielkości. Bowiem jak wskazuje: “W najlepszym razie płatności powinny odbywać się niemal natychmiast, globalnie i niewielkim kosztem. Naszym głównym celem jest umożliwienie tego sprzedawcom na całym świecie. Drugim produktem, nad którym będziemy pracować razem z najnowszym członkiem rodziny Elrond, jest Merchant Yield, rozwiązanie do przetwarzania płatności Web3, które zapewni zysk handlowcom, zamiast wymagać od nich zapłaty procentu wartości transakcji.”

Rozwiązanie Marchant Yield wydaje się być rewolucyjne. Wynika to m.in. ze zmiany przetwarzania kryptowalut w pasywny strumień przychodów dla firm obsługujących Web3. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż procesory płatnicze nadal oferują kosztowne rozliczenia w cyfrowym obszarze. Świadczy o tym m.in. pobieranie należności od 3% do nawet 11% od każdej transakcji. Dla wielu firm na całym świecie może oznaczać to sporą różnicę. Rozwiązanie opracowane przez Elrond i Utrust wydaje się więc w pełni racjonalne.

Udostępnij w social mediach: