Elon Musk wzywa rząd USA do zaprzestania regulacji kryptowalut

Chociaż rządy nie mogą niszczyć kryptowalut, mogą hamować ich postęp, według założyciela Tesli.

© REUTERS / Mike Blake

Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk – uważa, że ​​władze nie są w stanie „zniszczyć” branży aktywów cyfrowych. Poradził rządowi amerykańskiemu, aby pozwolił kryptowalutowi „latać” zamiast wprowadzać w jego ramach przepisy prawne. Dodatkowo podał powody, dla których Chiny mają wrogie stanowisko wobec kryptowalut.

Musk: „Po prostu pozwólcie mu latać”

W niedawnym wywiadzie z Karą Swisher, wybitny przedsiębiorca i magnat biznesowy – Elon Musk – podzielił się swoimi przemyśleniami na niektóre z najgorętszych tematów w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Przyznając, że nie jest „ogromnym ekspertem od kryptowalut”, założyciel Tesli stwierdził, że Bitcoin i altcoiny są cenne dla sieci finansowej. Mogą „zredukować błąd i opóźnienia w systemie pieniężnym”.

Kolejną zaletą jest zdecentralizowany charakter zasobów cyfrowych, co utrudnia władzom ich kontrolę:

„Wiesz, kiedy rządy nie mogą trzymać ręki z dala od słoika z ciastkami i edytować bazy danych o pieniądzach, prawdopodobnie ma to jakąś wartość”.

Powiedziawszy to, Musk wezwał rząd amerykański, aby nie regulował kryptowalut. Poszedł dalej, mówiąc, że nic nie robienie byłoby najlepszym scenariuszem:

„Powiedziałbym, nic nie róbcie. Właściwie powiedziałbym, po prostu pozwólcie mu latać.

W rzeczywistości dyrektor generalny Tesli uważa, że ​​władze nie są w stanie zrujnować branży kryptograficznej. Mogą jedynie zatrzymać jego postęp, dodał:

„Nie można zniszczyć krypto, ale rządy mogą spowolnić jego rozwój”.

Warto zauważyć, że na początku sierpnia, tuż przed decydującym głosowaniem Kongresu USA w sprawie opodatkowania aktywów cyfrowych, Musk umieścił swoje nazwisko obok tych, którzy sprzeciwiali się wprowadzeniu ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut. Przedsiębiorca powiedział:

„To nie jest czas na wybieranie zwycięzców lub przegranych technologii w technologii kryptowalut”. Ponieważ „nie ma kryzysu, który zmuszałby do pochopnych przepisów”.

Dlaczego Chiny nie lubią kryptowalut?

Według Muska istnieją dwa główne powody, dla których rząd najbardziej zaludnionego kraju ma wrogie stanowisko wobec zasobów cyfrowych.

Po pierwsze, Bitcoin i altcoiny stanowią zagrożenie dla Komunistycznej Partii Chin, która chce zachować scentralizowaną władzę:

„Kryptowaluty mają na celu zmniejszenie władzy scentralizowanego rządu, a im się to nie podoba”.

Ponadto Chiny, zwłaszcza południowa część kraju, mają poważne problemy z wytwarzaniem energii elektrycznej, ponieważ zapotrzebowanie na energię jest wyższe niż oczekiwano. Mając na uwadze zużycie energii, którego wymaga kopanie kryptowalut, nic dziwnego, że samorząd zakazał tej klasy aktywów – podsumował.

Udostępnij w social mediach: