Elon Musk wzmacnia swoje poparcie dla Bitcoin; czy cena wzrośnie jak ostatnio?

Zaledwie kilka dni temu widzieliśmy, jak Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, dodał Bitcoin do swojego profilu na Twitterze, co spowodowało nagły wzrost wartości aktywów cyfrowych. Gdy rynek stabilizuje się po gwałtownym wzroście, Musk rozszerzył swoje wsparcie dla Bitcoina i stwierdził, że jest bliski akceptacji przez tradycyjne finanse.

Dyrektor generalny Tesli ujawnił wcześniej, że był otwarty na płatności w bitcoinach. Kiedy autor filmu, The Social Network, Ben Mezrich stwierdził:

„Nigdy więcej nie odmawiam płatności w bitcoinach”.

Musk odpowiedział: „Ja też nie”.

Nowo nazwany “ najbogatszym człowiekiem na świecie ”, pojawił się w wywiadzie dla aplikacji Clubhouse i wyjaśnił swój sentyment do Bitcoina. 

Musk stwierdził:

„Myślę, że Bitcoin to dobra rzecz. Jestem zwolennikiem Bitcoina ”.

Przyjęcie BTC w niedawnej przeszłości było kluczowe w historii Bitcoin. W 2020 roku wiele instytucji dodało Bitcoin do swoich zasobów. To zwiększyło zaufanie do tych, którzy nadal postrzegali go jako spekulacyjny zasób cyfrowy.

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, od dawna jest zwolennikiem Bitcoin. Biorąc pod uwagę jego skłonność do Bitcoina, jego firmy zajmującej się płatnościami cyfrowymi, Square zainwestował również prawie 50 milionów dolarów w październiku 2020 r. Teraz, gdy Elon Musk macha flagą Bitcoin, będzie interesujące zobaczyć jego udziały w aktywach cyfrowych.

Jeśli chodzi o szersze zastosowanie Bitcoin, Musk uważał, że aktywa otwierały się na większą grupę tradycyjnych finansów. Stwierdził:

„Myślę, że Bitcoin jest bliski uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalne finanse”.

Gdy Musk wyjaśniał swoje odczucia wobec Bitcoina i jego przyszłości, rynek BTC ponownie ruszył w górę. W chwili pisania tego tekstu wartość BTC wynosiła 34 210 USD, co oznacza wzrost o 6,7% w ciągu ośmiu godzin.

Źródło: CoinStats

W międzyczasie memem  DOGE , która na krótko uczyniła Muska dyrektorem generalnym, również odnotowała wzrost, gdy cena monety wynosiła 0,0407 USD.

Musk przyznał, że nie ma wiele do powiedzenia na temat innych kryptowalut, ale przyznał, że najbardziej ironiczną rzeczą, jaka spotkała DOGE, było to, że „Dogecoin stanie się w przyszłości walutą ziemi”.

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.