Elon Musk wystrzeli DOGE-1 w kosmos.

Doge -1

Firma Geometric Energy Corporation (GEC) ogłosiła dzisiaj misję DOGE-1 na Księżyc – pierwszy komercyjny ładunek księżycowy w historii, opłacony w całości za pomocą DOGE – wystartuje na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9.

Misja DOGE-1 firmy Geometric Energy Corporation na księżyc, będzie obejmować zarządzanie misją Geometric Space Corporation (GSC) we współpracy ze SpaceX w celu wystrzelenia 40-kilogramowego sześcianu jako wspólnego przejazdu podczas misji księżycowej Falcon 9, w pierwszym kwartale 2022 r. Ładunek uzyska księżycowo-przestrzenną inteligencję z czujników i kamer na pokładzie ze zintegrowanymi systemami komunikacyjnymi i obliczeniowymi.

Po oficjalnej transakcji z DOGE na transakcję tej wielkości, Geometric Energy Corporation i SpaceX umocniły DOGE jako jednostkę rozliczeniową dla księżycowego biznesu w sektorze kosmicznym

– powiedział Samuel Reid , dyrektor generalny Geometric Energy .

„Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i położy podwaliny pod handel międzyplanetarny” – powiedział wiceprezes SpaceX ds. Sprzedaży komercyjnej Tom Ochinero . „Cieszymy się, że możemy wystrzelić DOGE-1 na księżyc!”

Rzeczywiście, dzięki tej transakcji DOGE udowodnił, że jest szybką, niezawodną i kryptograficznie bezpieczną walutą cyfrową, która działa, gdy tradycyjne banki nie mogą i jest wystarczająco wyrafinowana, aby w pełni sfinansować komercyjną misję na księżycu. Został wybrany jako jednostka rozliczeniowa dla wszystkich księżycowych interesów między SpaceX a Geometric Energy Corporation i stanowi precedens dla przyszłych misji na Księżyc i Marsa.

POINTBLANK LLC, Mimir Solutions i Iteration Syndicate (ITS) będą współpracować z firmą Geometric przy projektowaniu oprogramowania i sprzętu na potrzeby misji. Dodatkowa przestrzeń ładunkowa zostanie przydzielona w celu uwzględnienia grafiki cyfrowej w postaci tablic kosmicznych dostarczonych przez GeometricLabs Corporation i Geometric Gaming Corporation.

Sam Reid , dyrektor generalny, sam@geometricenergy.ca
Walter Reid , dyrektor ds. Komunikacji, walter@geometricenergy.com

ŹRÓDŁO Geometric Energy Corporation

Udostępnij w social mediach: