Elon Musk ponownie ma zdjęcie profilowe z Bitcoinem na Twitterze

Miłośnik Dogecoin, Elon Musk, ponownie przywraca na swoim profilu na Twitterze swój słynny awatar w stylu Bitcoina

CEO Tesli, Elon Musk, ma teraz nowe zdjęcie profilowe na swoim koncie na Twitterze – japońskiej dziewczyny z anime w sukience z logo Bitcoina.

Czy znowu próbuje wpłynąć na rynek?

Musk przywraca swoje stare zdjęcie profilowe Bitcoin

Na początku tego roku Musk już przywrócił tego awatara – 19 lutego, ostrzegając, że to „tylko na jeden dzień”. Ta dziewczyna ma teraz także “laserowe oczy”.

Miliarder zrobił to wkrótce po tym, jak Tesla ogłosiła ogromny zakup BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. Później rozgłosił, że zacznie akceptować Bitcoin jako zapłatę za samochody Tesli.

W tamtych czasach Musk otagował Bitcoina w swojej sekcji bio na Twitterze, podnosząc w ten sposób cenę flagowego krypto z poziomu 32 000 USD do ponad 37 000 USD.

W 2018 roku to samo zdjęcie profilowe tymczasowo zablokowało konto Elona Muska na Twitterze.

7970_0
Obraz za pośrednictwem Twittera

Bitcoinery wypadają z Elonem

Ostatnio Elon wdał się w gorącą dyskusję ze społecznością Bitcoin i wpływowymi osobami po tym, jak napisał na Twitterze, że Tesla zawiesza płatności Bitcoin z powodów związanych z kontrowersyjnymi problemami związanymi z wydobyciem bitcoinów.

Niektórzy w społeczności, tacy jak wpływowy Bitcoiner, Anthony Pompliano, uważają, że Musk przygotowuje się do uruchomienia zielonego biznesu wydobywającego Bitcoin w najbliższej przyszłości i jak dotąd skupia się na problemie dla społeczności.

Wydaje się, że po prostu doprowadził obawy środowiskowe Bitcoina do punktu wrzenia, gdy rządy zaczęły później tę samą narrację o konieczności zmniejszenia globalnych i lokalnych emisji CO2, takich jak UE i Chiny.

Ten ostatni ogranicza kopanie bitcoinów i inne energochłonne projekty, co sprawia, że ​​kopacze kryptowalut wyjeżdżają do bardziej przyjaznych jurysdykcji z tańszą energią.

Iran zawiesił również wydobycie bitcoinów na sezon letni po ogromnych przerwach w dostawie prądu w kraju.

Źródło: uToday

Udostępnij w social mediach: