Elon Musk naciska na akceptację DOGE w McDonald’s

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, oświadczył w mediach społecznościowych, że jeśli McDonald’s przyjmie inspirowaną memami kryptowalutę Dogecoin (DOGE) jako mechanizm płatności, zje Happy Meal w telewizji.

Post na Twitterze pojawił się po wyprzedaży rynku kryptowalut, w wyniku której rynek stracił około 600 mld USD wartości w ciągu ostatnich 30 dni. Przy czym BTC stracił około 26% swojej wartości, a sam Dogecoin uległ zmniejszeniu o około 25%. W wyniku spadków McDonald’s opublikował post, który zwrócił na siebie uwagę internautów. Tweet dotyczy zapytania, jak ma się społeczność kryptowalut w obecnym czasie niestabilności na tym rynku.

Zaraz po tym, Elon Musk w odpowiedzi na zadane pytanie odpowiedział, że zje Happy Meal w telewizji, jeśli firma zaakceptuje kryptowalutę DOGE  jako metodę płatności.

Źródło: https://twitter.com/elonmusk/status/1485953263040188416?s=20

Dyrektor Tesli nie czekał długo na odpowiedź giganta fast foodów. Bowiem w swojej odpowiedzi firma zaznaczyła, że zaakceptuje jedynie DOGE, jeśli Tesla wyrazi aprobatę dla ‘Grimacecoin’.

Należy jednak podkreślić, że nie jest to realna kryptowaluta, o którym wspomina McDonald’s. Bowiem została ona zainspirowana Grimace, czyli fioletowym antropomorficznym stworzeniem, które zaczęło pojawiać się w reklamach McDonald’s na początku lat 70-tych.

Początkowo miała to być podstępnie wyglądająca postać z czterema ramionami, która kradła dzieciom koktajle mleczne. Jednak jak powiedział dla QSR Magazine, Roy Bergold, dyrektor kreatywny McDonald’s, “Zły Grimace” okazał się porażką, ponieważ był zbyt straszny dla dzieci.

Zaledwie kilka minut po tweecie z McDonald’s, ktoś stworzył token o nazwie ‘Grimacecoin’ na Binance Smart Chain. Ten w ciągu kilku godzin napompował aż 261 000% zysku zanim usunął część z nich. To wszystko ze względu na niską barierę wejścia BSC. W wyniku takiego działania, sieć ta stała się źródłem powstawania szybkich projektów pump-and-dump, dlatego inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Warto przypomnieć, że Elon Musk, umożliwił za pośrednictwem firmy Tesla dokonywanie płatności w DOGE na swojej stronie internetowej. Dzięki temu klienci mogą kupować określone produktu takie jak ‘cyberwhistle’,‘Giga Texas belt buckle’ czy ‘cyberquad’ dla dzieci. Wszystkie te przedmioty są wyceniane w DOGE od 12 020 monet za ‘cyberquad’ do 300 DOGE za ‘cyberwhistle’.

Udostępnij w social mediach: