Elon Musk, Michael Saylor, Peter Schiff i inni: społeczność reaguje na krwawy dzień Bitcoina

Kryptowaluty przeszły dziś przez ogromny krach, zanim nastąpiło niewielkie odbicie, a reakcyjne tweety przeleciały po całym Twitterze, gdy nastroje rosły.

To załamanie, katalizowane przez tweety Elona Muska, krytykujące zużycie energii przez Bitcoina, zostało zaostrzone przez kilka czynników, w tym Chiny, które powtórzyły swoje stanowisko anty-Bitcoin, dużą ilość krótkich pozycję na Bitfinex i konieczność ogólnej korekty wykupionej przestrzeni kryptograficznej.

Hashtagi związane z kryptowalutami zyskują popularność na całym świecie, w tym #crypto, #buythedip i # altseason2021.

Atak niedźwiedzi

Sceptycy i krytycy Bitcoin poczuli się dziś usprawiedliwieni, gdy BTC tymczasowo spadł poniżej 30 000 $. Peter Schiff, długoterminowy antagonista Bitcoinów, oświadczył, że dzisiejsze wydarzenie rozstrzygnie debatę, udowadniając, że Bitcoin nie jest bezpieczną przystanią ani zabezpieczeniem przed inflacją – jest jedynie aktywem spekulacyjnym, który podąża za innymi aktywami wysokiego ryzyka.

Zhu Su, dyrektor generalny Three Arrows Capital, wykonał bardzo interesujący ruch, najwyraźniej mocno skracając FTX. Dziś jego konto było numerem 1 na platformie PNL .

Nieco ponad tydzień temu Su wezwał do wyznaczenia celów cenowych ponad dwukrotnie więcej niż obecnie – przez co można się zastanawiać, czy jego tweet był szczery i że jego teza zmieniła się od tamtego czasu, czy też była to próba manipulacji w celu uzyskania korzystniejszej krótkiej pozycji .

Handlowcy zdecydowani wznowić cykl

Swing traderzy i permanentni nie są przekonani, że ta korekta wystarczy, aby “zatrzymać muzykę”. Loomdart, bardzo popularny trader kryptowalut, ogłosił , że odkupił BTC po cenie 36500. CZ, założyciel Binance, stwierdził w tweecie: „Jeśli panikujesz, nie będziesz bogaty w kryptowaluty ”, potwierdzając swój byczy sentyment.

Z rzezi wyłonił się nieoczekiwany bohater: Elon Musk, potencjalna pierwsza przyczyna katastrofy, powtórzył, że Tesla ma diamentowe ręce, co oznacza, że ​​nie będą sprzedawać swoich udziałów w BTC.

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy, również potwierdził, że zwiększa kupowanie Bitcoinów i nie sprzedał satoshi, potwierdzając swoją długo utrzymywaną zwyżkową tezę. Justin Sun, założyciel TRON, również ogłosił zakup bitcoinów o wartości 150 milionów dolarów.

Gdy BTC odbija się od jednego z najgorszych krachów w historii, zwolennicy obu stron kibicują z boku: chociaż rynek jest niedźwiedzi, sentyment dużych graczy jest przytłaczający. Jeśli historia jest jakimś wskaźnikiem, spadek tej wielkości mógłby stanowić okazję do przeskalowania do pozycji długiej netto.

Udostępnij w social mediach: