Elon Musk: Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin w obsłudze wielu transakcj

Dogecoin na początku był żartem, ale teraz jest ulubionym blockchainem Elona. Niedawno wyjaśnił dwa powody.

Dogecoin został stworzony jako najlepszy krypto mem, ale najbogatszy człowiek na świecie traktuje go bardzo poważnie.

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny Tesli, jest znanym zwolennikiem Dogecoina, ale w niedawnym wywiadzie dla Full Send Podcast powiedział, że blockchain Dogecoin ma znacznie większą zdolność transakcyjną niż Bitcoin.

Zwrócił również uwagę, że DOGE może być obecnie używany nie tylko do kupowania towarów w Tesli i SpaceX. Ale także jako środek płatniczy w innych dużych firmach, takich jak The Boring Company, która oferuje usługi transportu metra w Las Vegas.

Dogecoin 1- Bitcoin 0

Musk wyjaśnił, że transakcje Dogecoin są realizowane w 60 sekund, podczas gdy transakcje Bitcoin trwają około 10 minut. Dla Muska to wystarczy, aby monetę memową uznać za lepszy system płatności. Fakt, że ma beztroską społeczność, również wydaje się pomagać:

Szczerze, wspieram Doge’a, ponieważ myślę, że Doge ma memy i psy i wydaje się, że ma poczucie humoru i nie traktuje siebie zbyt poważnie. Myślę, że to dziwne, chociaż Doge został zaprojektowany tak, aby był jak ta absurdalna waluta-żart, ale rzeczywista całkowita przepustowość transakcyjna Doge jest znacznie wyższa niż bitcoin.

Podkreślił dalej, że czynnik inflacyjny Dogecoina, który pozwala na tworzenie 5 miliardów monet rocznie, może być lepszy w dłuższej perspektywie, aby ustalić jego użycie jako waluty transakcyjnej, dalekie od Bitcoina i jego maksymalnej podaży 21 milionów BTC.

Fakt, że każdego roku tworzonych jest pięć miliardów dolarów, dobrze nadaje się do używania ich jako waluty transakcyjnej.

Jedną z wad deflacji jest to, że zachęca do gromadzenia, ponieważ postrzegana realna wartość waluty rośnie z czasem. Ten problem może mieć wpływ na gospodarkę bitcoinów w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że według badań przeprowadzonych w 2013 roku przez University of San Diego i George Mason University ponad 60% wszystkich wydobytych bitcoinów nie ruszyło się od 2018 roku.

Musk i oszustwa kryptograficzne

Kolejną kwestią, o której mówił miliarder, jest rosnąca liczba oszustw związanych z kryptowalutami. Ostrzegł, że jego konto na Twitterze jest „celowane przez wielu oszustów” ze względu na jego wysoką interakcję z obserwującymi.

Wpływ Elona Muska na społeczność kryptograficzną jest więcej niż udowodniony – w rzeczywistości udowodniony naukowo. Badanie przeprowadzone przez dr Lennarta Ante dla Blockchain Research Lab wykazało, że „efekt Muska” jest prawdziwy. Za każdym razem, gdy Elon Musk tweetuje o Dogecoin, prawie natychmiast podnosi ceny tej kryptowaluty.

I faktycznie, zapowiedzi zakupu Bitcoina przez Teslę i zaprzestania jego akceptacji jako środka płatniczego oznaczały początek ostatnich silnych trendów byczych i niedźwiedzich dla Bitcoina.

Wyjaśnił również, że nie ma nic wspólnego z innymi monetami memów, takimi jak „Elon” i innymi kryptowalutami o tematyce Elona, ​​od Dogelon Mars po bardziej kreatywne nazwy.

Dlatego, chociaż Musk obsługuje dwie kryptowaluty memów (Shiba Inu i Dogecoin), nie interesuje go żadna inna kryptowaluta — niezależnie od tego, czy jest inspirowana nim, czy jakąkolwiek inną uroczą rasą psów.

Udostępnij w social mediach: