Elon Musk chce uczynić Dogecoin lepszym od Bitcoina i Ethereum

Elon Musk kontynuuje na Twitterze dyskusję z twórcami DOGE o tym, jak ulepszyć Dogecoin, tym razem oferując im konkretne wskazówki.

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk, jest znany jako najbardziej wpływowy fan Dogecoin. 9 lipca opublikował post na Twitterze , sugerując, że po dużej aktualizacji DOGE stanie się lepszy od Bitcoina i Ethereum, ponieważ moneta memowa będzie oferować znacznie szybsze i tańsze transakcje niż te topowe blockchainy.

Oczekuje się, że ta nadchodząca aktualizacja DOGE zwiększy szybkość transakcji warstwy podstawowej monety i jednocześnie obniży opłaty.

W odpowiedzi na jego tweet, inżynier IT Pranay Pathhole napisał, że Dogecoin jest już 15 razy szybszy niż Bitcoin. Zwrócił jednak uwagę, że zwiększenie prędkości bloku dziesięciokrotnie będzie trudne.

Elon odpowiedział, sugerując sposób, w jaki twórcy DOGE powinni zrealizować to zadanie. Napisał na Twitterze:

W odpowiedzi na jego piątkowy tweet, który obiecywał, że DOGE będzie szybszy i tańszy niż BTC i ETH, dwóch wpływowych społeczności Bitcoina, Gabor Gurbacs i Samson Mow, napisało na Twitterze, że Musk zapomniał o jednym niuansie – Dogecoin został połączony z Litecoinem.

Transakcje Litecoina są również powolne, ale LTC i DOGE są wydobywane razem. Dokonano tego w 2014 roku, aby zapobiec 51 procentom ataków na DOGE.

Teraz, jeśli szybkość transakcji monetą memową ma zostać znacznie zwiększona, programiści musieliby najpierw zrobić hardfork DOGE z Litecoin lub zaproponować inne rozwiązanie.

Udostępnij w social mediach: